Σπουδαίο “διπλό” ο Μαγνησιακός με Πύρασο

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Μαγνησιακός, επικρατώντας 0-2 του Πυράσου. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν από την αρχή να πάρουν τα «ηνία» του ματς και στο α’ μέρος είχαν καλές στιγμές με τους Λούρο, Βουρδάκη, Ψιάνο και Σιώμο, ενώ η καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων καταγράφηκε στο 45’ με τον Κόκκα.
Στις καθυστερήσεις ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε κόρνερ με τον τερματοφύλακα Τάσο να μπλοκάρει. Αρχικά ο διαιτητής Γ. Τασιόπουλος έδειξε σέντρα θεωρώντας ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή, αλλά μετά από συνεννόηση με τον βοηθό καταλόγισε επιθετικό φάουλ.
Ο Μαγνησιακός βρήκε το γκολ που έψαχνε στο ξεκίνημα της επανάληψης. Λίγα δευτερόλεπτα μετά την επανέναρξη του αγώνα και ο Σιώμος κέρδισε πέναλτι από τον Μπούτλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βλάχος που με ψύχραιμο τρόπο έκανε το 0-1.
Όσο για το 0-2 σημειώθηκε στο 72ο λεπτό όταν ο Κόκκας προσπάθησε να γυρίσει τον Τάσο. Η μπάλα αναπήδησε και χάθηκε από τον τερματοφύλακα του Πυράσου, αφού ο Ψιάνος έκανε το κλέψιμο για να σκοράρει στη συνέχεια σε κενή εστία.
ΠΥΡΑΣΟΣ: Τάσος, Μπούτλας, Νίνος, Κόκκας, Διαμαντένιας, Τσιότρας, Μπουμπούκης (88’ Μαντζαβίνος), Ροτζέριο, Φουρκιώτης (80’ Ερρινάκης), Θεοδωρόπουλος (68’ Ζητούδης), Κατσιγιάννης (68’ Γκαραβέλας).
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Ράπτης, Δημητριάδης, Παπαδόπουλος, Σιάτρας, Βέρτζος, Λούρος (88’ Ξιώνης), Βουρδάκης (82’ Κέκιας), Γαλανόπουλος, Βλάχος (88’ Ροδίτης), Ψιάνος (79’ Λουκάι), Σιώμος.