Σκορ και θέαμα στο Δήμητρα -Αίας Σ. 3-6

Σκορ και θέαμα στον Αλμυρό με τον Αίαντα Σούρπης να επικρατεί της γηπεδούχου Δήμητρας πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 3-6, έχοντας προηγηθεί με 0-5 στο 36ο  λεπτό.

Το 0-1 έγινε στο 7’ από τον Δημητρίου με σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής, ενώ στο 10’ ο Κομπούρας δέχθηκε την ασίστ του Φαράντου και έκανε το 0-2 από κοντινή απόσταση. Στο 17’ ο Αίας κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Φαράντος «νικήθηκε» από τον τερματοφύλακα Μπάρδα που απέκρουσε. Στο 31’ είχαμε το 0-3 με πλασέ του Μπιρμπίλη, στο 35’ το 0-4 από τον Δημητρίου και στο αμέσως επόμενο λεπτό το 0-5 με σουτ πάνω στην κίνηση του Κομπούρα. Στο 42’ η Δήμητρα μείωσε σε 1-5 με την κεφαλιά του νεαρού Μ. Στουρνάρα. Αυτό ήταν και το σκορ του α’ ημιχρόνου.

Στο 50’ ο Γ. Στουρνάρας έκανε το 2-5, ενώ ο ίδιος κέρδισε πέναλτι στο 76’ σε ανατροπή του από τον Γκόγκο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μ. Στουρνάρας που μείωσε ακόμη περισσότερο σε 3-5. Το τελικό 3-6 σημειώθηκε στο 91’ από τον Δημητρίου.

ΔΗΜΗΤΡΑ: Μπάρδας, Μηλιώνης (71’ Μόσχος), Παππάς (90′ Χριστοδούλου), Νικοβιώτης, Παπαγεωργίου (60’ Π. Ρούσας), Κακλιάς, Ξηροκώστας, Μπομπότης (90’ Τζιοβάρας), Μ. Στουρνάρας, Νικογιάννης, Γ. Στουρνάρας (90’ Ε. Ρούσας).

ΑΙΑΣ: Γκόγκος, Χουλιαράς (46’ Γκιόκα), Κατσαβριάς, Χριστέλος (65’ Ξηροκώστας), Μπιρμπίλης (46’ Ντούρας), Φαράντος (46’ Νικογιάννης), Μπιρτσάι, Κομπούρας, Δημητρίου, Παπουτσής, Βούλγαρης.