“Τρίποντο”… χρυσάφι για τον Απόλλωνα Π. στην Ηγουμενίτσα

Ο Απόλλων Πόντου νίκησε με 2-1 τον Θεσπρωτό στο Στάδιο της Ηγουμενίτσας, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 10ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Φούτμπολ Λιγκ.
Η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη πήρε προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με τον Αμαραντίδη. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Θεσπρωτός ισοφάρισε σε 1-1 με τον Πατσέκο στο 47’. Τρία λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 50’ ο Απόλλων με σκόρερ τον Δεινόπαππα έκανε το 1-2.
Στο 74’ ο Θεσπρωτός κέρδισε πέναλτι, καθώς ο Παναγιώτου σταμάτησε τη μπάλα με το χέρι μέσα στην περιοχή, με τον νεαρό φορ του Απόλλωνα να αντικρίζει και τη κόκκινη κάρτα. Ο Πατσέκο ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι, με τον Πολίτη να αποκρούει στη δεξιά του γωνία και να κρατάει το 1-2, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.
ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Κολιοφούκας, Γ. Γώγος (68′ Σαραντίδης), Κοντοές (80′ Πέντσας), Ζούρκος, Κωνσταντακόπουλος, Γκανσιέρ, Κωνσταντίνου, Ραμίρεζ, Τ. Γώγος, Μπίκας, Πατσέκο.
ΑΠΟΛΛΩΝ Π.: Πολίτης, Δαλιανόπουλος, Νύκταρης (53’ Φράγκος, 81’ Αρμενάκης, 95’ Χατζηαθανασίου), Δεινόπαππας, Αμαραντίδης, Καλογέρης, Βαφειάδης, Μουρατίδης, Τουρσίδης, Παναγιώτου, Λαμπίρης