“Τεσσάρα” στον Ασπρόπυργο ο Αστέρας Βλαχιώτη σε εξ αναβολής παιχνίδι

Πολύτιμη νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στη Φούτμπολ Λιγκ πήρε ο Αστέρας Βλαχιώτη που επικράτησε 4-0 του Ασπροπύργου εκτός έδρας σε εξ αναβολής αγώνα για τον Νότιο όμιλο του πρωταθλήματος.
Οι γηπεδούχοι επέβαλλαν από την αρχή το ρυθμό τους και καθάρισαν από νωρίς την υπόθεση νίκης φτάνοντας στους 10 βαθμούς μετά από 15 αγώνες, όντας στην προτελευταία θέση επτά βαθμούς πίσω από την Νίκη Βόλου. Στην αντίπερα όχθη ο Ασπρόπυργος έμεινε στους οκτώ βαθμούς.
Ο Αστέρας Βλαχιώτη άνοιξε το σκορ στο 12’, όταν ο Μάρτσεφ βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Ντιμίτροβιτς και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο για να κάνουν το 2-0, όταν ο Μπρακαμόντε έκανε την πάσα ο Παπουλής βρέθηκε απέναντι στον Ντιμίτροβιτς και σκόραρε στο 28ο λεπτό. Στο 42΄μετά από σουτ του Μάρτσεφ έξω απο την περιοχή, η μπάλα πήγε στο δεξί δοκάρι του εξουδετερωμένου Ντιμίτροβιτς.
Στο 80ο λεπτό του αγώνα ο Αστέρας Βλαχιώτη, με τον Μάρτσεφ έγραψε το 0-3, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 85ο λεπτό ο Μπρακαμόντε, ο οποίος έγραψε το τελικό 4-0.