“Έξι στα έξι” ο Ολυμπιακός, νίκησε 1-0 τον Γ.Σ. Αλμυρού

Το «έξι στα έξι» έκανε στην Α’ ΕΠΣΘ ο Ολυμπιακός επικρατώντας με 1-0 του Γ.Σ. Αλμυρού στο ΕΑΚ. Η ομάδα του Στέλιου Αρσένου δεν εντυπωσίασε με την απόδοσή της, αλλά πήρε αυτό που ήθελε και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας με 18 βαθμούς σε έξι αγωνιστικές.

Παρόλα αυτά η αναμέτρηση άρχισε με τους καλύτερους οιωνούς όσον αφορά στην ποιότητά της. Οι φιλοξενούμενοι «άγγιξαν» το γκολ στο 5’, όταν διαγώνιο σουτ του Μακρή σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι «ερυθρόλευκοι» απάντησαν με γκολ. Ήταν το 9ο λεπτό, όταν ο Κακάμης πραγματοποίησε σέντρα και ο Τασιούλης με σουτ νίκησε τον Κοντογεωργάκη (1-0).

Ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματά του στο 45’. Έπειτα από λάθος του Ντόντα ο Αναστασίου βγήκε μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα και πλάσαρε, αλλά η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με την ομάδα του Στέλιου Αρσένου να έχει τον έλεγχο και να διατηρεί το προβάδισμα μέχρι το τέλος. Στα αξιοσημείωτα και το ντεμπούτο του Ματέα που μπήκε ως αλλαγή στο 81’.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Σταυράκης, Κάκαμης, Σκοπελίτης (73’ Καρατσόλης), Κούλπας, Παπακώστας, Γκαλίτσιος, Θ. Κυρίτσης, Μπλατσέρης (81’ Ματέα), Τασιούλης (73’ Κατσαγεωργίου), Αναστασίου (73’ Νούσιος), Πετράκος (81’ Παπαϊωάννου).

ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ: Κοντογεωργάκης, Σώκος, Γιαννακόπουλος, Ντόντα (85′ Ρέψης), Χατζηλιάδης, Σκούπρας, Αναδολού, Μακρής, Μπασαγιάννης (73’ Τσιάτσος), Ζαφειρίου, Νάστας, (73′ Σταθάκος).