Πρώτο “τρίποντο” εντός έδρας για Νίκη 2-0 τον Καμπανιακό

Την πρώτη της επιτυχία εντός έδρας πανηγύρισε η Νίκη, η οποία επιβλήθηκε με 2-0 του Καμπανιακού στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής στον Βόρειο όμιλο της Σούπερ Λιγκ 2. Η βολιώτικη ομάδα «καθάρισε» το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όταν κατάφερε να πετύχει γκολ με τον Τζιώρα στο 30’ (πλασέ σε κενή εστία μετά από ασίστ του Κάσσου) και τον Ανδρέο στο 43’ (με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Κυριακίδη).

Οι παίκτες του Δημήτρη Ελευθερόπουλου είχαν κι άλλες ευκαιρίες στο δεύτερο μέρος, τις οποίες όμως δεν αξιοποίησαν. Η πιο σημαντική ήταν αυτή του 53ου λεπτού, όταν ο Μιράντα πλάσαρε τον Κασαπίδη, αλλά η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι. Στην επαναφορά και με εξουδετερωμένο τον τερματοφύλακα ο Γαβριηλίδης σούταρε ψηλά άουτ.

Μετά τη λήξη του αγώνα οι ποδοσφαιριστές της Νίκης αποθεώθηκαν από τους φιλάθλους που έδωσαν δυναμικό «παρών» χθες στο Πανθεσσαλικό παρά το εργάσιμο της ημέρας.

Διαιτητής: Χρονάς (Αχαΐας).

Βοηθοί: Ζούλης (Αχαΐας), Μπύρος (Ευρυτανίας).

4ος διαιτητής: Φωκάς (Αχαΐας).

Κίτρινη: Παναγιωτίδης.

ΝΙΚΗ: Γκαραβέλης, Κάσσος (69’ Τοπαλίδης), Αναστασίου, Ανδρέου, Μπαχανάκ, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης (61’ Λίταινας), Γαβριηλίδης, Ριμπέιρο (80’ Πολίτης), Μιράντα (61’ Κρητικός), Τζιώρας (69’ Μοράρ).

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Κασαπίδης, Γαρύφαλλος, Γιουκούδης, Ν. Καθάριος (77’ Καράμπελας), Μπούσης, Παπαστεριανός, Πόζογλου (70’ Ξιφιλίνος), Π. Καθάριος (46’ Έππας), Σαρβανίδης (46’ Προσκυνητόπουλος), Τότσκα (60’ Μανιός), Φροσύνης.