Προπονητής ποδοσφαίρου απολύθηκε στο ημίχρονο!

Πολλά έχουν δει τα μάτια μας στο ποδόσφαιρο αλλά αυτό που συνέβη στη Βραζιλία δεν έχει προηγούμενο. Η Ολίμπια, ομάδα τρίτης κατηγορίας του πρωταθλήματος της Βραζιλίας, απέλυσε τον προπονητή της στο ημίχρονο! Επειτα από 45 λεπτά αγώνα, η Ολίμπια είχε κακή εικόνα και βρισκόταν πίσω στο σκορ με 2-0 στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Πριμαβέρα.

Ο πρόεδρος της ομάδας δεν άντεξε και μόλις ο προπονητής Αλεσάντρε Φερέιρα μπήκε στα αποδυτήρια για να δώσει οδηγίες, του ανακοίνωσε την απόλυσή του! Μάλιστα, όρισε αμέσως ως αντικαταστάτη του τον μέχρι πρότινος βοηθό τού Φερέιρα! Κι όλα αυτά υπό το βλέμμα των ποδοσφαιριστών που δεν πίστευαν στα μάτια τους…
Παρ’ όλα αυτά, κι ως δια μαγείας, στο β’ ημίχρονο η Ολίμπια άλλαξε αγωνιστική συμπεριφορά, μπήκε στο γήπεδο και κατόρθωσε να πάρει ισοπαλία (2-2) σκοράροντας μάλιστα δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών (50′ και 51′)!

Πηγή: Έθνος