Πετούσε «φωτιές» ο Σαρακηνός, 0-4 την Αγχίαλο

«Φωτιές» πετούσε ο Σαρακηνός στο χθεσινό εκτός έδρας παιχνίδι του με την Αγχίαλο. Το συγκρότημα του Γιάννη Φασουράκη πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και νίκησε δίκαια με 0-4.

Το 0-1 σημειώθηκε στο 20’ μετά από ασίστ του Αγγελή και εύστοχο πλασέ του Καλαμάτα. Πέντε λεπτά αργότερα ο Σαρακηνός κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Αραμπατζής που το εκτέλεσε «νικήθηκε» από τον αντίπαλο τερματοφύλακα Αλπάκη. Όμως το 0-2 δεν άργησε να έλθει, αφού στο 31ο λεπτό ο Καραγιάννης σκόραρε με ωραία ατομική ενέργεια.

Στο 65’ ο Σταματίου τροφοδότησε τον Γκλαβίνη, που ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, ενώ στο 79’ ο Αραμπατζής έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Σαρακηνού, αφού με σουτ εκτός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Αλπάκης, Σίμος, Λαΐνας, Μαγιόγλου (46’ Μωυσίδης), Γούτσιος, Αποστολίδης, Δημακόπουλος, Δεμίρης (55’ Αγιασλάρι), Χαλιμούρδας (63’ Σγατζής), Πάσχος, Γιαννούχος.

ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Γράντας, Δημόπουλος (75’ Μπαρλαγιάννης), Αγγελής (70’ Σκούρας), Ράπτης, Σταματίου, Πρίφτι, Κατής (67’ Καλλιακούδας), Καλαμάτας, Γκλαβίνης (70’ Τσάνιος), Αραμπατζής, Καραγιάννης (67’ Μπέικος).