Παραμένει πρώτος στη Β’ ΕΠΣΘ ο Αστέρας

Ο Αστέρας Ριζομύλου παρέμεινε στην 1η θέση της Β’ ΕΠΣΘ μετά την εκτός έδρας επιτυχία του επί των Μυρμιδόνων Πλατάνου με 1-0, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι και αφού έχασαν ευκαιρίες με τους Κουτσαρνάκη, Κώστα, Μακρονάσιο και Θεοδώρου, πέτυχαν το γκολ στο 33’ με πέναλτι που κέρδισε ο Κώστας και εκτέλεσε ο Γουτούλης.

Στην επανάληψη, οι Μυρμιδόνες απείλησαν με ένα σουτ του Τίτου, ενώ για τον Αστέρα ο Κώστας βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ χωρίς να «νικήσει» τον γκολκίπερ Τούντορ. Στο 75’ αποβλήθηκε ο Μακρής των γηπεδούχων και στο 80’ ο Θεοδώρου των φιλοξενουμένων.

ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ: Τούντορ, Μπιρμπίλης (46′ Κακαλές), Θωμαΐδης, Γ. Κοντοβάς, Τσέργας, Βούλγαρης (75′ Κεραμίδας), Μπίνας, Τίτου, Μάτζαρης, Μακρής, Τόπας (75′ Χρ. Κοντοβάς).

ΑΣΤΕΡΑΣ: Σεσκλιώτης, Φλώρος, Θεοδώρου, Λουφόπουλος, Σεφερκόλλι, Πρίντζος, Γουτούλης, Π. Μακρονάσιος, Κώστας, Κουτσαρνάκης (80′ Ξέρας), Κοσταντίν (75′ Δ. Μακρονάσιος).

– Οι Μικροθήβες ξεκόλλησαν από την τελευταία θέση, αφού κέρδισαν εκτός έδρας τον Ιάσονα Άλλης Μεριάς με 1-0. Το γκολ σημείωσε ο Νίκος Βέτσικας στο 65’, χαρίζοντας την πρώτη νίκη στην ομάδα του

ΙΑΣΩΝ Α.Μ.: Αναστασίου, Χόντος, Παναγιωτίδης, Τσιτσιρίκης, Καραβούλιας (60’ Ιντζόγλου), Πασχάλης, Στατήρας (75’ Λαλόπουλος), Τσίγγας, Τσομίδης (75’ Τσινίκας), Βέτσικας (60’ Ροδοβίτης), Μπάλλας (46’ Αϊδινής).

ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ: Καρλάφτης (70’ Σχώρης), Γκόλιας, Παπαχρήστος (90’ Ν. Καλέμι), Λανάι, Παπανίκος, Πορταρίτης, Κυριέρης (90’ Τοκαλής), Σκαρλάτος, Νιφόρος (40’ Παπανικολόπουλος), Μ. Καλέμι, Ν. Βέτσικας (90’ Θ. Γκαραβέλας).

– Στην Αγία Παρασκευή η ομώνυμη ομάδα επιβλήθηκε 1-0 της ΑΠΟΒ με τέρμα που σημειώθηκε στο πρώτο ημίχρονο. Για τους φιλοξενούμενους αγωνίστηκαν οι:

Κοντρέρας, Πανταζής (46’ Γεωργούσης), Σταυρής, Βαβίτσας, Τσιουκαντάνας, Συρταριώτης (82’ Κραβαριτης), Παρθένης, Μιχάλης (46’ Ζαχαροπουλος), Ρέκκας (70’ Σιώκας), Χούμπλης, Κεραμίδας (46’ Λεφούσης).

– Στα άλλα παιχνίδια σημειώθηκαν τα αποτελέσματα: Άνθιμος Γαζής-Διαγόρας 3-0

Δάφνη-Σκιάθος 0-2 και Σκόπελος-Πανιώνιος 3-0.