Νίκη Ολυμπιακού στην Ριζούπολη με μεγάλα διαιτητικά λάθη (video)

fuster_0

Πρόκριση για τον Ολυμπιακό στην επόμενη φάση του Κυπέλλου χάρη στη νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στον μαχητικότατο Απόλλωνα, όμως την παράσταση στην Ριζούπολη έκλεψε ο διαιτητής Παππάς και ο βοηθός Γεωργαράκος.

Ο ρέφερι του συνδέσμου Αθηνών με τον επόπτη δεν είδαν πέναλτι σε χέρι του Μποτία στο 40’ κι ενώ το σκορ ήταν 0-0, ενώ στο ίδιο ημίχρονο έκοψαν λανθασμένα ως οφσάιντ τρεις επιθέσεις της Ελαφράς Ταξιαρχίας. Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου 45λεπτου ο Νταβίντ Φουστέρ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά (45+1’).

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την κακή εκτίμηση του Καπίνο στο σουτ του Βαλεριάνου (55’) και ισοφάρισαν. Οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετώπισαν σοβαρά προβλήματα στην δεξιά πλευρά της άμυνας και είδαν τους γηπεδούχους να δημιουργούν πολλές ευκαιρίες για το προβάδισμα. Το ματς «τελείωσε» στο 85’ όταν ο Φουστέρ πέτυχε και το δεύτερο γκολ της ομάδας του Σίλβα. Το τέρμα του Ισπανού κακώς μέτρησε, αφού βρισκόταν μπροστά απ’ τον τελευταία αμυντικό.