Νέο θετικό τεστ για τη Νίκη Βόλου, 2-0 την ΑΕΚ Β’

Σε καλό δρόμο δείχνει να βρίσκεται η Νίκη, που κέρδισε 2-0 την ΑΕΚ Β’ σε φιλικό αγώνα στο ΕΑΚ Βόλου «Τάκης Συνετόπουλος». Οι «κυανόλευκοι» ικανοποίησαν με την απόδοσή τους, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, που πέτυχαν και τα δύο τους τέρματα με τους Κάσσο (2’) και Λούκας Γκαρσία (17’).

Μόλις στο 2’ ευτύχισε να ανοίξει το σκορ όταν ο Λούκας Γκαρσία εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά με εξωτερικό φάλτσο και ο Κάσσος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στην επόμενη καλή στιγμή των «κυανόλευκων» είχαμε και το δεύτερο τέρμα τους. Ήταν στο 17ο λεπτό όταν ο Κυριακίδης έκανε το κλέψιμο στο χώρο του κέντρου, προχώρησε και σούταρε από το ημικύκλιο της περιοχής, με τον Γκίνη να αποκρούει ασθενώς και τον επερχόμενο Λούκας Γκαρσία να παίρνει το… ριμπάουντ και να γράφει το 2-0.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο κ. Τασιόπουλος της ΕΠΣ Θεσσαλίας.

ΝΙΚΗ: Μπάγιτς (46’ Αποστολίδης), Πάνος, Τζοβάρας (62’ Γ. Κυρίτσης), Γρομητσάρης (62’ Αλιατίδης), Ανδρέου (62’ Τσιμπούκας), Κυριακίδης (46’ Μπόσιο), Παναγιωτίδης (62’ Μέτσε), Λ. Γκαρσία (71’ Τσουκαλάς), Κάσσος (82’ Αλτιντζής), Βλαχομήτρος (46’ Βασιλείου), Ροχάνο (46’ Τζιώρας).

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Μπούσης, Γιαννούτσος (43’ λ.τρ. Κώτσιος), Κορνέζος, Μουστακόπουλος (78’ Κορομηλάς), Μπάμπης, Γερολέμου (89’ Μαντζουρανάκης), Γιούσης, Αμούρ (46’ Γεωργέας), Ιατρούδης (46’ Χριστόπουλος).