Μετά τις αρχαιρεσίες της 5ης Οκτωβρίου 2016, συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Εταιρείας Θεσσαλικών Ερευνών ως ακολούθως: πρόεδρος η Μηλίτσα Καραθάνου, αντιπρόεδρος ο Γρηγόρης Καρταπάνης, Γραμματέας ο Γιώργος Κοντομήτρος, ταμίας ο Σταύρος Κατσούρας και μέλη η Μαρία Σπανού, ο Αχιλλέας Γκλάβατος και η Μαρία Μπούρα.
Πολιτισμός
Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Εταιρείας Θεσσαλικών Ερευνών
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2016/10/etaireia-thessalikon-ereunon.jpg?fit=640%2C283&ssl=1)