Νέα ήττα της Αγριάς στη Λαμία από την Αναγέννηση

Το κακό β’ ημίχρονο στοίχισε στην Αγριά, η οποία γνώρισε την ήττα με 71-63 από την Αναγέννηση στη Λαμία. Στο πρώτο μέρος κυριάρχησαν οι άμυνες. Το συγκρότημα των Παναγιώτη Γκουγκουτούδη και Σπύρου Στρατίκη κατόρθωσαν να κρατήσουν χαμηλά τους γηπεδούχους, αλλά στην επίθεση δεν τα πήγαν και τόσο καλά.

Είναι χαρακτηριστικό ότι στο σκορ στο α’ μέρος ήταν μόλις 23-21, αλλά στη συνέχεια οι «κιτρινόμαυροι» δεν ήταν αυτοί που έπρεπε. Η απουσία του Στέφανου Διγενή δεν τους επέτρεψε να βρουν εύκολους πόντους, ενώ και η άμυνα δεν είχε την ίδια συνέπεια με το πρώτο 20λεπτο. Έτσι δεχόμενοι 48 πόντους στο β’ ημίχρονο δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα με 71-63.

Δεκάλεπτα: 13-13, 23-21, 47-39, 71-63.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Φετοκάκης 6, Λιάπης 7 (1), Αντωνόπουλος, Κουμπούρας 6, Μεϊντάνης 5, Τσιώτας 11 (2), Πελεκούδας 13, Διαμαντής 12 (4), Χατζόπουλος, Χρυσοστάθης, Κονταλάτος 11, Πρίμπας.

ΑΓΡΙΑ (Γκουγκουτούδης,-Στρατίκης): Κουρατίδης Λουκίδης 10 (1), Χαρχαρής, Ρόσσιος 1, Κοψιαλής 6 (2), Αμπάρης, Σακκάς 7 (1), Καραμανλής 16 (2), Σούλκο 12 (1), Χριστάκης, Σκαμάγκας, Σταυροθεόδωρος 11.