Οι εισαγωγείς γάλακτος πρέπει να ανακοινώνονται και να ελέγχονται από τον ΕΛΓΟ-Δήμητρα, στον οποίο ο παραγωγός πληρώνει χρήματα, σημειώνει ο πρόεδρος της ΑΣΟ Βόλου και της γαλακτοβιομηχανίας ΕΒΟΛ Νικήτας Πρίντζος.
Τώρα που ανακοινώνονται οι εισαγωγείς γάλακτος δεν το γνωρίζω, ούτε γνωρίζω πότε έγιναν έλεγχοι τελευταία από τον αρμόδιο μηχανισμό. Ίσως ο πρόεδρος της ΕΒΟΛ γνωρίζει περισσότερα.
Παραπολιτικά
Να ελέγχονται
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2014/09/checkmark3.png?fit=485%2C361&ssl=1)
Προηγούμενο ΆρθροAναβιώνει το έθιμο αγιασμού των αλόγων στα Καλά Νερά