Μόνο νίκες πανηγύρισε η Αργώ στο βόλεϊ

Μόνο νίκες πανηγύρισε η Αργώ για τα πρωταθλήματα βόλεϊ στα οποία συμμετέχει. Στους Άνδρες επιβλήθηκε 3-1 του Α.Ο. Ακαδημία Τυρνάβου, ενώ στις Γυναίκες δεν είχε κανένα πρόβλημα να κερδίσει την Ελασσόνα με 3-0. Η ομάδα κορασίδων Β’ πέρασε νικηφόρα από τη Λάρισα επικρατώντας 0-3 της ΕΑΛ, ενώ νίκη στα «χαρτιά» πήραν και οι Έφηβοι του συλλόγου.

«Τρίποντο» για την ανδρική ομάδα
Νικηφόρο αποτέλεσμα για την πληγωμένη λόγω τραυματισμών ανδρική ομάδα της Αργούς. Οι αθλητές κατάφεραν να ξεπεράσουν το εμπόδιο από τις δύο βασικές ελλείψεις που δημιουργήθηκαν, καθώς ήταν τραυματίες ο κεντρικός Γρήγορης Σκευοφύλαξ και ο ακραίος Άγγελος Ζηλιαναίος και πήραν το πολύτιμο «τρίποντο» από την αξιόμαχη ομάδα του Τυρνάβου με 3-1 σετ (25-20, 21-25, 25-23, 25-23).

ΑΡΓΩ (Τιρτιράκης): Τσοπάνος (αρχηγός), Φουρκιώτης, Παξιμαδάκης, Δρακάκης, Σταυρίδης, Ιωνάς, Ανδριώτης, Αναστασίου, Σδρούλιας (λ. ).
Αποτελέσματα: Φθία-ΑΕΛ 3-0, Άμιλλα-Φιλαθλητικός Λαμίας 2-3, Αργώ-Τύρναβος 3-1, ΕΑΛ-Γ.Σ. Βόλου 3-0. Ρεπό: Α.Σ. Δωρίδας.
Βαθμολογία: Φθία 9, Αργώ 6, ΕΑΛ 6, Φιλαθλητικός Λαμίας 5, ΑΕΛ 3, Α.Σ. Δωρίδας 3, Τύρναβος 3, Άμιλλα 1, Γ.Σ. Βόλου 0. Ρεπό έχουν κάνει οι: ΕΑΛ, ΑΕΛ και Α.Σ. Δωρίδας.

Εύκολη επικράτηση στις Γυναίκες
Σαρωτική η γυναικεία ομάδα της Αργούς πρόσθεσε μία ακόμη επιτυχία στο ενεργητικό της και προηγείται στη βαθμολογία, παρότι δεν υπολογίζεται σε αυτή το νικηφόρο ματς με τη Νίκη, διότι εκκρεμεί ένσταση των «κυανόλευκων».
Αυτή τη φορά η Αργώ κέρδισε με 3-0 σετ (25-17, 25-12, 25-20) την Ελασσόνα, ύστερα από εξαιρετική εμφάνιση και χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο του αγώνα.

ΑΡΓΩ (Σταθόπουλος, Τιρτιράκης, Ζαφειρίου, στατιστικά Φουρκιώτης): Τάσσου (αρχηγός) Γιαννετάκη, Χαρχαρή, Νικολάου, Κάστανου, Πασχαλίδου, Παπούλια, Μερκονιάν, Κασιούρα, Αμυγδαλοπούλου, Ράντζου, Γκορίλα, Χειμάρα (λ. ),Τιρτιράκη (λ.).
Αποτελέσματα: ΣΠΑΚ-Άθλεση 3-2, Αργώ-Ελασσόνα 3-0, Γ.Σ. Νίκαιας-Φιλαθλητικός Αμπελώνα 3-1, Δαφνησιακός-ΑΕΛ 3-2, Νίκη-Φθία 3-0 α.α.
Βαθμολογία: Αργώ 8, ΣΠΑΚ 7, Φθία 6, ΑΕΛ 6, Άθλεση 6, Ελασσόνα 6, Δαφνησιακός 5, Γ.Σ. Νίκαιας 5, Νίκη 3, Φιλαθλητικός Αμπελώνα 2. Δεν υπολογίζεται ο αγώνας Αργώ-Νίκη.

«Διπλό» στη Λάρισα  οι Κορασίδες Β’
Με το δεξί στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος των Κορασίδων Β μπήκε η ομάδα της Αργούς, αφού νίκησε με 0-3 σετ (17-25, 8-25, 21-25) την γηπεδούχο Ε.Α. Λάρισας. Οι μικρές αθλήτριες μπήκανε δυναμικά από την αρχή του αγώνα και πανηγύρισαν μία σπουδαία νίκη, δίνοντας συνέχεια στις επιτυχίες της ανδρικής και της γυναικείας ομάδας του συλλόγου.
ΑΡΓΩ (Σταθόπουλος): Σταθοπούλου Μ., Τιρτιράκη, Σταθοπούλου Σ. Χονδροπούλου, Γιαννέλου, Ανατολή, Κανάνα, Σκιαθίτη, Σουντουλουμάκη, Γκέκα (λ.).

Νίκη στα «χαρτιά» για τους Έφηβους
Σύμφωνα με το πρόγραμμα της ΕΣΠΕΚΕΛ οι Έφηβοι της Αργούς επρόκειτο να υποδεχθούν τον Γ.Σ. Αντίκυρας. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα και έτσι ο αγώνας κατακυρώθηκε με 3-0 σετ α.α. υπέρ του βολιώτικου συγκροτήματος.
Αποτελέσματα: Αργώ-Γ.Σ. Αντίκυρας 3-0 α.α., Άμιλλα-ΕΑΛ 0-3, Φθία-ΑΕΛ 0-3.
Βαθμολογία: Αργώ 9, ΑΕΛ 6, ΕΑΛ 6, Φθία 3, Άμιλλα 3, Γ.Σ. Αντίκυρας 0.