Σε μια μερίδα αγροτών υπάρχει η σκέψη της κινητοποίησης με τη γνωστή μορφή, δηλαδή κάθοδο με τα τρακτέρ στην εθνική οδό. Ωστόσο στα ανώτερα συνδικαλιστικά κλιμάκια κυριαρχούν και άλλες σκέψεις. Όπως δηλαδή η διαμαρτυρία να γίνει αισθητή στο Ευρωκοινοβούλιο. Τι δηλαδή; Θα έχουμε μπλόκο αγροτών στις Βρυξέλλες; Πάντως η γνωστή τακτική του μπλόκου στην εθνική οδό μάλλον πρέπει να εκσυγχρονιστεί.
Παραπολιτικά
Μέχρι τις Βρυξέλλες «Θ»
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2014/09/checkmark3.png?fit=485%2C361&ssl=1)
Προηγούμενο ΆρθροΚαμία μετάταξη «Θ»