Κούτσιας: Φανταστικό το κλίμα στον Βόλο, χαρούμενος που σκόραρα

Ο Γιώργος Κούτσιας πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι στο 61’ στη θέση του Μεσκίδα και 17 λεπτά αργότερα, στο 78’, κατάφερε να σκοράρει και να δώσει στον Βόλο το πολύτιμο «τρίποντο». Για τον 18χρονο επιθετικό αυτό ήταν το πρώτο τέρμα που πετυχαίνει στη Σούπερ Λιγκ και όπως είναι φυσικό, η χαρά του ήταν μεγάλη μετά το ματς, δηλώνοντας σχετικά: «Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στην ομάδα για το πάθος που έδειξε στο παιχνίδι. Βρεθήκαμε να χάνουμε με 2-0, πολύ νωρίς μόλις στο 20ο λεπτό. Όμως αυτή η ομάδα χαρακτηρίζεται για το πάθος της, για τη θέληση που δείχνει στον αγωνιστικό χώρο, για τις «μάχες» που δίνει. Όλοι είμαστε μια οικογένεια στα αποδυτήρια, στις προπονήσεις και στους αγώνες. Αυτό φάνηκε και στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό, καθώς καταφέραμε και πετύχαμε δύο γκολ, πριν λήξει το ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος παλέψαμε, ήρθε και το νικητήριο τέρμα από εμένα, ένα γκολ που το ήθελα πάρα πολύ, το έψαχνα πολλούς μήνες και είμαι πολύ χαρούμενος που το κατάφερα».
Ο νεαρός επιθετικός του Βόλου στάθηκε και στον προπονητή του, Κώστα Μπράτσο, για την βοήθεια που του προσφέρει στην εξέλιξή του: «Είναι ένας προπονητής που με στηρίζει από την πρώτη μέρα που ήρθα στην ομάδα, με συμβουλεύει, με βοηθά στις προπονήσεις, μου δίνει κίνητρο και με βοηθά να γίνομαι καλύτερος κάθε μέρα. Τον ευχαριστώ που με έβαλε να παίξω και μπόρεσα και πέτυχα το γκολ».
Όσο για τη συνέχεια ο Γιώργος Κούτσιας τόνισε: «Ο Βόλος φέτος είναι για μεγάλα πράγματα. Είναι μεγάλη ομάδα, οι παίκτες είναι φανταστικοί, το κλίμα είναι εξαιρετικό και είμαι σίγουρος πως με τη σκληρή δουλειά θα πάμε πολύ καλά στο πρωτάθλημα.
Το γκολ που πέτυχα το αφιερώνω στην οικογένειά μου και κυρίως στον πατέρα μου, που είναι δίπλα μου καθημερινά και με βοηθάει. Αυτός ήταν κοντά μου στα πρώτα μου βήματα στο ποδόσφαιρο και χωρίς αυτόν δεν θα τα είχα όλα αυτά».