Ισόπαλοι 1-1 Βόλος και ΟΦΗ για το πρωτάθλημα Κ19 της Σούπερ Λιγκ

ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του Βόλου με τον ΟΦΗ για το πρωτάθλημα Κ19 της Σούπερ Λιγκ.
Το πρώτο ημίχρονο στο “Βασδέκειο” κύλησε χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, με τον ΟΦΗ να μπαίνει πιο δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 50’ ο Σωμαράκης με πλασέ άνοιξε το σκορ (0-1), αλλά η χαρά των παικτών της κρητικής ομάδας δεν κράτησε για πολύ, καθώς λίγα λεπτά μετά ήρθε η ισοφάριση του Βόλου. Στο 56’ ο Στεργίου εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας και έφερε το ματς στα ίσα (1-1), για να μείνει το σκορ αυτό ως το τέλος.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω δεύτερης κίτρινης στον Ζέρβα, στο 88’.

Διαιτητής: Δεληγιάννη (Λάρισας)
Βοηθοί: Βαλιώτης – Μπουρονίκος (Λάρισας)

Βόλος: Αυγερινός, Ζέρβας, Μαλαμούλης, Σανάι, Καραστέργιος, Τριανταφύλλου, Σίμος (57’ Κασιούρας), Αιχμαλωτίδης (57’ Ορτέντζιος), Νταϊλάνι, Παπαθανασίου, Στεργίου.
ΟΦΗ: Μιράσι, Καρανδινός, Σημαντηράκης, Χνάρης, Σαλούστρος, Ρολάκης, Μάρα, Ζαχαριουδάκης, Σωμαράκης (85’ Μακράκης), Φαϊτάκης, Φανουράκης (85’ Γκιαουράκης).