Ισοπαλία με παράπονα στο παιχνίδι Ε.Λ. Νηλέας-Αίας

Δεν αναδείχθηκε νικητής στο παιχνίδι της Ε.Λ. Νηλέας με τον Αίαντα Σούρπης, αφού οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Αμφότερες έχουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Βλάχου, ενώ σε ένδειξη διαμαρτυρίας παραιτήθηκε ο προπονητής των φιλοξενουμένων Μιχάλης Ανδρωνάς.

Η ομάδα του Κυριάκου Κοκκινάκη προηγήθηκε 2-0 στο α’ μέρος με το αυτογκόλ του Κατσαβριά στο 15’ και το τέρμα που πέτυχε ο Μαλούσι στο 40’. Μάλιστα, στο ίδιο χρονικό σημείο απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω αποβολής του Φαράντου για διαμαρτυρία. Όμως στην επανάληψη ο Αίας αντέδρασε και αφού μείωσε με πέναλτι του Δημητρίου στο 47’, έφτασε και στην ισοφάριση τρία λεπτά αργότερα με το πλασέ του Νικογιάννη.

Όσον αφορά τα παράπονα για τις διαιτητικές αποφάσεις, οι γηπεδούχοι υποστηρίζουν ότι κακώς δόθηκε το πέναλτι για τους αντιπάλους τους διότι υπήρξε επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα και ότι γενικά στο β’ μέρος τα «σφυρίγματα» ήταν εναντίον τους. Για πολύ κακή διαιτησία έκαναν λόγο και στον Αίαντα. Υποστηρίζουν ότι κακώς ο κ. Βλάχος πήρε πίσω πέναλτι που τους έδωσε στο 5’ μετά από υπόδειξη του βοηθού, ότι λίγο αργότερα δεν τους δόθηκε πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Κωστούλα, καθώς και ότι στο 2-0 υπήρξε οφσάιντ. Αυστηρή θεώρησαν και την αποβολή του Φαράντου.

Ε.Λ. ΝΗΛΕΑΣ: Μιχαλόπουλος, Σταμπούλογλου, Γεωργίου, Τσουμάνης (65’ Ρίζος), Μούτος, Σιδέρης, Μασούρας, Αράμπογλου, Μάρκο, Μαλούσι (72’ Κώστογλου, 85’ λ.τρ. Πακάκης), Βαλουξής.

ΑΙΑΣ: Κουτσογεωργίου, Φαράντος, Κατσαβριάς (46’ Παπαδόπουλος), Βούλγαρης, Ξηροκώστας, Μπιρτσάι, Κομπούρας (46’ Μακανίκας), Μπιρμπίλης, Κωστούλας (70’ Ντούρας), Δημητρίου, Νικογιάννης.