Την Τετάρτη 6 Νοεμβρίου στο Βόλο (παραλιακό συγκρότημα, κτίριο Δελμούζου, αμφιθέατρο Σαράτση) θα πραγματοποιηθεί επιστημονική ημερίδα με θέμα «Ιδεολογίες, Γλωσσική Επικοινωνία και Εκπαίδευση» . Την Ημερίδα συνδιοργανώνουν τα Παιδαγωγικά Τμήματα Προσχολικής και Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.
Την ημερίδα μπορούν να παρακολουθήσουν φοιτητές/φοιτήτριες, πανεπιστημιακοί και εκπαιδευτικοί, αλλά και κάθε άλλος/ άλλη που ενδιαφέρεται για ζητήματα γλώσσας, ιδεολογίας και εκπαίδευσης. Η παρακολούθηση των εργασιών της ημερίδας είναι χωρίς κόστος εγγραφής και στους/στις συμμετέχοντες/-ουσες θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης.
Τοπικά
Ημερίδα για τις ιδεολογίες, τη γλωσσική επικοινωνία και την εκπαίδευση στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2016/08/panepistimio-thessalias.jpg?fit=485%2C364&ssl=1)