Η Α.Ε. 2002 κέρδισε 6-0 τη Δήμητρα των 10 παικτών

Δεν είχε πρόβλημα η Α.Ε. 2002 να κερδίσει με 6-0 την ουραγό Δήμητρα η οποία παρατάχθηκε με 10 ποδοσφαιριστές, εκ των οποίων δύο τερματοφύλακες. Η ομάδα της Ευξεινούπολης άντεξε για 41 λεπτά, κρατώντας το «μηδέν», αλλά σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Ντίνος Κουβαράς με φάουλ έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη είχαμε έναν επιθετικό μονόλογο για το συγκρότημα του Άρη Γιαννούτσου, που πέτυχε πέντε ακόμη τέρματα. Ο Σουλάι με πλασέ στο 47’ έκανε το 2-0 και ίσιος με κεφαλιά στο 51’ το 3-0. Έξι λεπτά αργότερα ο Προβιάς εκτέλεσε απευθείας φουλ από πλάγια θέση και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 4-0. Οι γηπεδούχοι είχαν βρει ρυθμό και γρήγορα έφτασα και σε πέμπτο γκολ. Σκόρερ ο Βερντόβα στο 62’ με πλασέ. Το «κερασάκι στην τούρτα» τοποθέτησε ο Παρίσης στο 72’, διαμορφώνοντας το τελικό 6-0. Οι νικητές είχαν και δύο δοκάρια στο ματς. Το πρώτο με τον Κακάλια στο 31’ και το δεύτερο με τον Προβιά στο 80’.

Α.Ε. 2002: Σαρρής, Βερντόβα, Γαλάνης (68’ Μπόγια), Παπαϊωάννου, Βεργοζήσης, Βέργος, Παρίσης, Σουλάι, Κουβαράς (62’ Σταθόπουλος), Κακάλιας (78’ Στόικος), Προβιάς.

ΔΗΜΗΤΡΑ: Ξηρομερίσιος, Ευάγγ. Ρούσσας, Κ. Μηλιώνης, Γκρέμι, Νικοβιώτης, Αχ. Μηλιώνης, Μ. Στουρνάρας, Μπάρδας, Παπαγεωργίου, Ραμαντάνης.