Εύκολο «τρίποντο» για Θησέα, 0-4 την Α.Ε. 2002

Με σχετική άνεση εξασφάλισε το «τρίποντο» ο Θησέας στο εκτός έδρας παιχνίδι του με την Α.Ε. 2002. Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν 0-3 στο α’ ημίχρονο, για να επικρατήσουν τελικά με 0-4.

Το σκορ άνοιξε ο Νάκας στο 9ο λεπτό με πέναλτι, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-2 με ατομική ενέργεια στο 20’. Το 0-3 σημειώθηκε στο 44’ από τον Καραλόπουλο με πλασέ μέσα από την περιοχή, για να έρθει το τέταρτο γκολ για τον Θησέα στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 57’ με τον Αλαμάνη, που δέχθηκε την ασίστ από τον Νάκα. Στο διάστημα αυτό οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την εικόνα τους, αλλά ο νικητής είχε κριθεί από το πρώτο 45λεπτο.

Α.Ε. 2002: Μητράκος, Σφέτσιος (46’ Βερντόβα), Στόικος, Προβιάς, Παπαϊωάννου (46’ Βέργος), Βεργοζήσης (70’ Σουλάι), Γώγος, Στουμποβίκος, Κόρδα (80’ Κιόσια), Παρίσης, Τζοβάρας.

ΘΗΣΕΑΣ: Κοντοστάθης, Λίτσος, Ρακής, Ιακωβίδης (46’ Σακελλάρης), Καραλόπουλος, Αλεξίου (70’ Πολύζος), Καραμανλής (46’ Κόφφας), Χατζησταμάτης, Αλαμάνης, Νάκας (70’ Μέρο), Σιώμος (46’ Σιμιτζής).