Εύκολα η Αγχίαλος, 4-0 τη Δήμητρα

Εύκολα η Αγχίαλος πανηγύρισε την πρώτη της νίκη, αλλά και τα πρώτα της γκολ στο πρωτάθλημα. Το συγκρότημα του Θοδωρή Ανδρουτσόπουλου επικράτησε 4-0 της Δήμητρας, «καθαρίζοντας» το ματς από το α’ μέρος στο οποίο προηγήθηκε 3-0.

Στο 2’ ο Τσάκαλος τροφοδότησε τον Πάσχο, που με πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 24’ έγινε το 2-0 με αυτογκόλ του Παππά, ενώ στο 35ο λεπτό τα τέρματα της Αγχιάλου έγιναν τρία και του Πάσχου δύο, όταν ο Βελεστινιώτης επιθετικός έκανε μία ωραία  ατομική ενέργεια και σούταρε εύστοχα.

Το τελικό 4-0 σημειώθηκε στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 86’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημακόπουλου. Οι νικητές είχαν και άλλες ευκαιρίες με μεγαλύτερη το δοκάρι του Ακριβούση.

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Αλπάκης, Ακριβούσης, Σίμος, Αποστολίδης, Γούτσιος, Γιαννούχος, Τσάκαλος (32’ Δημακόπουλος), Πρίφτι (46’ Σγατζής), Πάσχος (65’ Δεμίρης), Χαλιμούρδας (46’ Αγιασλάρι), Μωυσίδης (46’ Καρατζούκου).

ΔΗΜΗΤΡΑ: Μπάρδας, Παππάς (85’ Ε. Ρούσας), Ευαγγέλου, Νικοβιώτης, Γκρέμι, Κακλιάς (65’ Π. Ρούσας ), Μ. Στουρνάρας (70’ Νταμιάνι), Ζαντιώτης (85’ Παπαγεωργίου), Γ. Στουρνάρας (85’ Μόσχος), Νικογιάννης, Ξηροκώστας.