Έσπασε το απόλυτο της Αναγέννησης στην Καρδίτσα η Νίκη

«Λευκή» ισοπαλία είχαμε στο παιχνίδι της Αναγέννησης Καρδίτσας με τη Νίκη για την 21η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ 2. Έγινε ένα μοιρασμένο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να αναζητούν το γκολ, δίχως όμως να υπάρχουν πολλές ευκαιρίες στο ματς.
Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο σημειώθηκε για τη Νίκη στο 41’. Ο Βασιλείου σούταρε, με τον Γκέκα να βρίσκει την μπάλα με τα δάχτυλα, να χτυπά αυτή στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήγει κόρνερ.
Στο δεύτερο ημίχρονο τόσο η Νίκη, όσο και η Αναγέννηση Καρδίτσας δεν είχαν κάποια κλασική ευκαιρία για γκολ, πέρα από κάποιες καλές επιθετικές προσπάθειες, χωρίς κάποια από αυτή να καταλήξει στα δίχτυα. Έτσι, έμεινε το 0-0 ως τελικό αποτέλεσμα.
Έτσι, η Νίκη υποχρέωσε την Αναγέννηση στην πρώτη απώλεια βαθμών φέτος στην έδρα της, με τους «κυανόλευκους» να αποσπούν έναν βαθμό σε μια δύσκολη έδρα.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Γκέκας, Γκόλιας, Κoτσώνης, Καρανίκας, Σταμόπουλος, Γκίνη (69’ Μπενγκόα), Δημούτσος (75’ Μανιός), Λαγός (86’ Καρρίκι), Πλέγας, Κουτσιανικούλης (69’ Πολίτης), Αθανασιάδης (75’ Γκεγιέ).
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Μπάγιτς, Αθανασίου, Κυριακίδης, Ανδρέου, Αλιατίδης, Παναγιωτίδης (46’Βλαχομήτρος), Τσουκαλάς, Βασιλείου (65’ Μέτσε), Κάσσος, Μιράντα (83’ Μιράντα), Κουσκουνάς.