Εντυπωσίασε ο Ο.Φ. Τζούντο Μαγνησίας σε διεθνές τουρνουά στην Αθήνα

Πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα το 8ο διεθνές τουρνουά τζούντο «Ilioupolis Cup», με τη συμμετοχή 800 και πλέον αθλητών τις δύο ημέρες που διήρκεσε. Εκτός από την Ελλάδα και τις υπόλοιπες βαλκανικές χώρες αγωνίστηκαν αθλητές και από Ισραήλ, Τσεχία, Ολλανδία.

Ο Όμιλος Φίλων Τζούντο Μαγνησίας μετά από μία εκπληκτική εμφάνιση κατέκτησε πέντε μετάλλια, ενώ οι άλλοι αθλητές κατέλαβαν πέμπτες και έβδομες θέσεις σ’ ένα τουρνουά, όπου το επίπεδο ήταν αρκετά ανεβασμένο. Τα αποτελέσματα του βολιώτικου συλλόγου ήταν τα ακόλουθα:

Στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκαν η Κλεονίκη Τσακάλα στα -44 κιλά και ο Παναγιώτης Μιχόπουλος στα-60 κιλά, ενώ χάλκινα μετάλλια κέρδισαν οι Ευαγγελία Μουρογιάννη στα -48 κιλά, Ζωή Βαΐτση στα -63 κιλά και Χρήστος Φλέρης στα -55 κιλά. Από εκεί και πέρα στην 5η θέση κατετάγησαν οι Δήμητρα Τσιγιάννη στα -78 κιλά, Αντώνης Πούλιας στα -60 κιλά και Άγγελος Κατούνης στα -55 κιλά και στην 7η θέση οι Άγγελος Ραχμανίδης στα -60 κιλά, Μίλτος Κοντογιάννης στα -42 κιλά και Γιώργος Τσιγιάννης στα -81 κιλά.

Την αποστολή συνόδευσαν ο πρόεδρος του Ομίλου Φίλων Τζούντο Μαγνησίας Γιάννης Καφενταράκης και η προπονήτρια Ελένη Γαρυφαλλίδου.