ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Αθλητισμός

Εκτός έδρας παίζουν Δήμητρα και Διαγόρας

Επαναρχίζουν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Θεσσαλίας, αφού θα διεξαχθεί η 12η αγωνιστική και στις τρεις κατηγορίες. Στην Α’ Τοπική η πρωτοπόρος Δήμητρα και ο δεύτερος Διαγόρας δίνουν δύσκολα εκτός έδρας παιχνίδια με την Ακρόπολη και τον Πύρασο αντίστοιχα. Σε «στραβοπάτημά» τους ελπίζουν ο Αίας, που φιλοξενείται από τους Μυρμιδόνες, ο Ρήγας Φεραίος ο οποίος θα υποδεχθεί τον ουραγό Μαγνησιακό, καθώς και ο Σαρακηνός που θα κοντραριστεί με την Αγία Άννα στο Βοηθητικό του ΕΑΚ. Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητικές τριάδες:

Α’ κατηγορία
Σάββατο 12/1
Γηπ. Σέσκλου, 15.00, Ακρόπολη-Δήμητρα: Νικόπουλος, Δ. Σακκάς, Σφυρής.
Βοηθητικό ΕΑΚ, 15.00, Σαρακηνός-Αγία Άννα: Θεοχάρης, Α. Αναστασίου, Σκρίμπας.
Κυριακή 13/1
Σκιάθου, 12.00, Σκιάθος-Αγία Παρασκευή: Τσίντζας, Ευαγγελιάς, Τριφωνίδης.
Ν. Αγχιάλου, 15.00, Πύρασος-Διαγόρας: Γ. Τασιόπουλος, Αντωνίου, Γεωργαντζής.
Πτελεού, 15.00, Πρωτεσίλαος-Ηρακλής Β.: Βλάχος, Καρακίτσος, Μπαρτζιάλης.
Πλατάνου, 15.00, Μυρμιδόνες-Αίας: Χαλβατζάκος, Σκρίμπας, Θ. Τασιόπουλος.
Βελεστίνου, 15.00, Ρήγας Φεραίος-Μαγνησιακός: Σαρρής, Κ. Τασιόπουλος, Καφτεράνης.

Β’ κατηγορία
Σάββατο 12/1
Ριζομύλου, 15.00, Αστέρας Ριζ.-Αγχίαλος: Γ. Τασιόπουλος, Γεωργαντζής, Π. Σακκάς.
Μικροθηβών, 15.00, Μικροθήβες-Δάφνη: Πλακιάς, Τριφωνίδης, Γιάννης.
Κυριακή 13/1
Βασδέκειο, 11.00, Πανιώνιος-Πηλέας: Βέργου, Μπασδάνη, Κουβάτα.
Γατζέας, 11.00, Α. Γαζής-Τοξότης: Σαμαράς, Παλτατζής, Μπόλτσης.
Βασδέκειο, 15.00, Μακρινίτσα-Α.Ε. 2002: Νικόπουλος, Κατσιγιαννάκης, Κόκκαλης.
Βοηθητικό ΕΑΚ, 15.00, Ιάσων Α.Μ.-Ελευθεριακός: Κούστας, Σαρακατσάνος, Αγγελόπουλος.
Ρεπό: Παγασητικός

Γ’ κατηγορία
Σάββατο 12/1
Ι.Μ. Δημητριάδος, 15.00, Δημητριάς-Άθλος: Αθηναίος, Γκατζούνας, Γερμάνης.
Βασδέκειο, 15.00, Ερμής-Λεχώνια: Σαρρής, Καφτεράνης, Π. Αναστασίου.
Καναλίων, 15.00, Απόλλων-Ερμής: Λακιάς, Κούστας, Κούφιος.
Αργαλαστής, 15.00, Κένταυρος Ν.Π.-Αθλ. Κολέγιο Νίκης: Τσίντζας, Αγγελόπουλος, Πούλιος.
Μαγνησιακού, 15.00, Ν. Μαγνησιακός-Ιωλκός: Ευαγγελιάς, Παπαδημητρίου, Μπασδάνη.
Βασδέκειο, 19.00, Δύναμη-Σκόπελος: Δημητριάδης, Δημητράκης, Παναγιωτόπουλος.
Κυριακή 13/1
Γατζέας, 15.00, ΑΠΟΒ-Αχιλλέας: Παλτατζής, Σαμαράς, Μπόλτσης.
* Η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣΘ τιμώρησε με μία αγωνιστική τον Κόλα των Λεχωνίων.

Προηγούμενο ΆρθροΕπόμενο Άρθρο

Μοιραστείτε το