Είχαν από ένα ημίχρονο Ηρακλής και Καμπανιακός (2-2)

Από ένα ημίχρονο είχαν και από έναν βαθμό πήραν Ηρακλής και Καμπανιακός στο μεταξύ τους 2-2 με το οποίο έπεσε η αυλαία της 23ης αγωνιστικής στον Βόρειο όμιλο της Σούπερ Λιγκ 2.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο πρώτο μέρος καταφέρνοντας να σκοράρουν δις μέσα σε διάστημα μικρότερου των δέκα λεπτών, με τον Γαρύφαλλο στο 23’ και τον Τότσκα στο 31’. Ωστόσο ο «γηραιός» τους… πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς μείωσε αρχικά με εύστοχο πέναλτι του Βιτλή στο 59’, ενώ ο Κωστόπουλος με κεφαλιά στο 73′ «έσωσε» τον βαθμό και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα…
Έτσι, ο μεν Ηρακλής έμεινε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, χάνοντας την ευκαιρία να «πιάσει» τον τέταρτο Μακεδονικό, ενώ ο Καμπανιακός παρέμεινε προτελευταίος, παρότι θα μπορούσε με «διπλό» να φτάσει την 10ο Αιολικό.

Από την άλλη πλευρά ο πρωτοπόρος Λεβαδειακός συνέχισε τη νικηφόρα πορεία του κερδίζοντας την Αναγέννηση Καρδίτσας με 3-0, ενώ σπουδαίο «διπλό» πήρε στην Κοζάνη η ΑΕΚ Β’ με 0-1.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στην 23η αγωνιστική του Βορείου ομίλου:
Κοζάνη-ΑΕΚ Β’ 0-1
(17′ Γκαρσία)
Αιολικός-Απόλλων Π. 3-1
(16′, 37′ Ενομό, 89′ Ζάκαριτς  – 39′ Ντιαλόσι)
Λεβαδειακός-Αναγέννηση Κ. 3-0
(25’ Μπαΐροβιτς, 34’ Γιαννιώτας, 75’ Ρομό)
Μακεδονικός-Νίκη 0-0
Ηρακλής-Καμπανιακός 2-2
(59′ πεν. Βιτλής, 73′ Κωστόπουλος – 23′ Γαρύφαλλος, 31′ Τότσκα)

13. Αλμωπός – –

* Λεβαδειακός, Νίκη, Απόλλων Π., Καμπανιακός, ΑΕΚ Β’, Ηρακλής, Αιολικός, Μακεδονικός, ΑΕΛ έχουν κάνει ρεπό.

** Δεν έχουν γίνει οι αγώνες του Αλμωπού με Νίκη, Απόλλωνα Π., Καμπανιακό, ΑΕΚ Β’, Ηρακλή, Αιολικό, Μακεδονικό, Αναγέννηση Κ., ΠΑΟΚ Β’