Έχασε ευκαιρίες και τον αγώνα με την Κοζάνη η Νίκη (0-1)

Οδυνηρή ήττα γνώρισε η Νίκη με 0-1 από την Κοζάνη σε παιχνίδι που διεξήχθη χθες στο Στάδιο Καρδίτσας για την 4η αγωνιστική του Βορείου ομίλου της Σούπερ Λιγκ 2. Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου έχασε πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στις καθυστερήσεις του (45+2′) δέχθηκε την ψυχρολουσία από φαλτσαριστό σουτ του Γραμμένου.

Στην επανάληψη οι “κυανόλευκοι” φάνηκαν επηρεασμένοι από την αρνητική εξέλιξη του αγώνα και δεν κατάφεραν να απειλήσουν άμεσα τον Μπογκντάνοβιτς, με μοναδική εξαίρεση τη φάση του 87′ όταν ο Τζιώρας σούταρε από κοντά, αλλά ο Μαυροβούνιος τερματοφύλακας απέκρουσε ενστικτωδώς κρατώντας έτσι το σπουδαίο “τρίποντο” για το συγκρότημα του Άγγελου Διγγόζη.

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας).

Βοηθοί: Ζήρδας (Δράμας), Τσικλιτάρη (Πιερίας).

4ος διαιτητής: Παπακωνσταντίνου (Φθιώτιδας).

Κίτρινες: Σουλιώτης, Μπογκντάνοβιτς.

ΝΙΚΗ: Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Μπαχανάκ (76’ λ.τρ. Γρομητσάρης), Κυριακίδης (76’ Τζιώρας), Λίταινας (65’ Παναγιωτίδης), Γαβριηλίδης, Κρητικός (76’ Βουκελάτος), Πολίτης (53’ Ριμπέιρο), Κάσσος.

ΚΟΖΑΝΗ: Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Κοροβέσης, Σουλιώτης, Ίτσιος, Αναστασόπουλος, Νάτσος, Σιατραβάνης (90’ Τσιμπούκας), Καλλέργης (76’ Τάτσης), Γραμμένος, Ποζατζίδης (61’ Δόρης).