Έχασε από τον ανώτερο Έσπερο η Νίκη με 97-68

Η Νίκη είχε πολύ δύσκολο έργο απέναντι στον πρωτοπόρο του 3ου ομίλου της Β’ Εθνικής Έσπερο, από τον οποίο έχασε με 97-68 στη Λαμία. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και δίκαια έφτασαν στην επιτυχία διατηρώντας από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, με τη διαφορά να μεγαλώνει ανά περίοδο. Στο ημίχρονο η Νίκη ήταν πίσω στο σκορ με 13 πόντους διαφορά, με τον Έσπερο να συνεχίζει την καλή του παρουσία στο ματς, το οποίο ολοκληρώθηκε με την ομάδα της Λαμίας να φτάνει σε μια άνετη νίκη, με τους «κυανόλευκους» να γνωρίζουν την πιο βαριά ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.
Από τον Έσπερο πρώτος σκόρερ ήταν ο Τζόρτζεβιτς με 22 πόντους και ακολούθησε ο Κυριακόπουλος με 13. Για τη Νίκη ο Βρέττας πέτυχε 13 πόντους, ενώ δεύτερος σκόρερ ήταν ο Παπαδόπουλος με 11.
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Καντερές-Τσάνταλη (Χριστοδούλου Γ.)
Δεκάλεπτα: 26-20, 48-35, 74-54, 97-68

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Ζαρονικόλας): Κυριακόπουλος 13(1), Λάππας 11(3), Κασπίρης 11(3), Κολοβός 3(1), Τζόρτζεβιτς 22(2), Χατζηκυριακίδης 10, Αργύρης, Τεπετίδης 5(1), Νέστορας 2, Πελεκούδας, Τσάτας 4(1), Παπαδάκης 16(1).
Νίκη Βόλου (Μαύρος): Κωστούλας 2, Βερτζάγιας 4, Σιπητάνος 6(1), Κουτίνας 9(1), Παπαδόπουλος 11, Ζησόπουλος 5 (1), Δελεντζές, Σπηλιόπουλος, Κουτσομπόρης, Ίντο 10, Βρέττας 13(1), Τσεσμετζίδης 8(1).