Δυναμική αρχή για τον Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ.

Αισιόδοξα ξεκίνησε η νέα αθλητική σεζόν για τους αθλητές του Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ.

Σημαντική ήταν η πρώτη εμφάνιση του Η. Κίσσα με το άλογό του Drogida Rebellis στο Ολυμπιακό ιπποδρόμιο με χόρτο στο Κέντρο Ιππασίας Μαρκόπουλου, όπου ίππος και αθλητής δοκίμασαν τις δυνάμεις τους σε ένα εντελώς διαφορετικό έδαφος με σκοπό την απόκτηση εμπειρίας για την συμμετοχή τους στον διεθνή αγώνα SCI*1 του Ιουνίου.

Επίσης το περασμένο Σαββατοκύριακο 22-23/5 η ομάδα εμποδιστών του Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ με τους Η. Κίσσα, Α. Χένρι και την προπονήτρια του ομίλου Α. Ανετοπούλου συμμετείχαν στον πρώτο Διασυλλογικό Αγώνα, Βορείου Ελλάδος με εξαιρετικές εμφανίσεις κερδίζοντας θέσεις στην γενική κατάταξη.

Συγκεκριμένα η Α. Χένρι με τον ίππο Contessa, συμμετέχοντας για πρώτη φορά στην κατηγορία 1.10 μ, κατέλαβαν την 2η θέση και την 3η θέση στην κατηγορία 1.00 μ με 2 άπταιστες διαδρομές.

Ο Ηλίας Κίσσας με τον ίππο Drogida Rebellis κατέλαβαν την 5η θέση στην κατηγορία 1.10 μ, καθώς και την 1η θέση και το κύπελλο στην κατηγορία 1.15 μ με δυο άπταιστες διαδρομές, ενώ έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση στην κατηγορία 1.20 μ.

Η ομάδα του Ιπ.Ο.Τ.Ι.Σ ξεκίνησε δυναμικά και ευελπιστεί σε ανάλογη συνέχεια Το Δ.Σ του ομίλου εύχεται σε όλους τους αθλητές καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους αγώνες της σεζόν.