Χρυσό μετάλλιο ο ΝΟΒΑ στο Χειμερινό καλλιτεχνικής κολύμβησης κορασίδων-παίδων Β’

Με πολύ όμορφο τρόπο ολοκληρώθηκε η παρουσία των μικρών αθλητών και αθλητριών του ΝΟΒΑ στο Χειμερινό πρωτάθλημα καλλιτεχνικής κολύμβησης Κορασίδων-Παίδων Β’.

Μάλιστα, στον τελικό του μικτού ντουέτο ο Στυλιανός Κουκουσέλης-Φούσκης και η Ιωάννα Τσιντζιλώνη με αναπληρωματική τη Νεφέλη Δαμασιώτη κατέκτησαν το χρυσό μετάλλιο και φυσικά ανέβηκαν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου. Στο ίδιο αγώνισμα την 4η θέση πήραν ο Νικόλαος Κουκουσέλης-Φούσκης και η Παρασκευή Πασχάλη.

Εξαιρετική εμφάνιση έκαναν στο ντουέτο η Ξένια Σιρίνα και η Μαγδαληνή Παπαγεωργίου, αφού έλαβαν μέρος στον τελικό και κατέλαβαν την 6η θέση, σε ένα αγώνισμα με 24 συμμετοχές.

Τέλος, στις φιγούρες οι αθλητές και αθλήτριες του ΝΟΒΑ πήραν τις ακόλουθες θέσεις: 10η Τσιντζιλώνη Ιωάννα, 14η Παπαγεωργίου Μαγδαληνή, 16ος Κουκουσέλης-Φούσκης Στυλιανός, 45η Σιρίνα Ξένια, 52ος Κουκουσέλης-Φούσκης Νικόλαος, 56η Δαμασιώτη Νεφέλη, 77η Πασχάλη Παρασκευή (συμμετείχαν 140 κορίτσια και αγόρια).