Χάρμα οφθαλμών ο Α.Σ. Βόλος 2004

Ο Α.Σ. Βόλος 2004 επέστρεψε στη δράση μετά το ρεπό του και ήταν χάρμα οφθαλμών. Το συγκρότημα της Έλενας Κουσκούνη πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και επιβλήθηκε 2-0 της Πανσερραϊκής στο βοηθητικό του ΕΑΚ, στο παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής γυναικών.

Ο αγώνας ήταν ένας συνεχής επιθετικός μονόλογος για τις γηπεδούχες με το τελικό αποτέλεσμα να μην ανταποκρίνεται στην εικόνα των δύο ομάδων. Κατά γενική ομολογία ο Βόλος 2004 άξιζε να πανηγυρίσει νίκη με περισσότερα γκολ διαφορά, αφού έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες.

Μόνο στο α’ ημίχρονο «άγγιξε» το γκολ σε τουλάχιστον έξι περιπτώσεις με τις Νέννε, Ογκίτσι και Παπασακελλαρίου να μην καταφέρνουν να παραβιάσουν την αντίπαλη εστία. Η πίεση συνεχίστηκε και στην επανάληψη, όπου Αβντόλι και Πανέρη προσέθεσαν το όνομά τους στις παίκτριες με χαμένες ευκαιρίες.

Το πολυπόθητο γκολ ήρθε τελικά στο 60’ όταν η Χαρά Νέννε πλάσαρε χαμηλά στην γωνία και δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλη γκολκίπερ. Η νίκη για την βολιώτικη ομάδα «σφραγίστηκε» στο 75’ με την εξαιρετική ατομική προσπάθεια της Ναυσικάς Ογκίτσι, η οποία πέρασε δύο παίκτριες και την τερματοφύλακα, προτού γράψει το 2-0.

Διαιτητής του αγώνα ήταν η Αλεξάνδρα Δεληγιάννη της ΕΠΣ Λάρισας και βοηθοί οι Κωνσταντίνος Λιόλιος και Ευάγγελος Φακής από την ίδια Ένωση.

Α.Σ. ΒΟΛΟΣ 2004: Τσιλίκα, Βέτσικα, Αβντόλι, Καρακάνα, Σαρηγιάννη, Κέκου (50’ Παπαδοπούλου), Ογκίτσι, Παπασακελλαρίου (80’ Κιάρη), Γκέκα, Πανέρη (75’ Νικάκη), Νέννε.