Ασημένιο στους Μεσογειακούς η Καρατσιβή της Νίκης

Άλλα πέντε μετάλλια, από τα οποία τα τρία χρυσά, το ένα ασημένιο και ένα χάλκινο, πρόσθεσαν στην ήδη εντυπωσιακή συγκομιδή τους οι Έλληνες αθλητές και αθλήτριες στη δεύτερη μέρα των τελικών των αγωνισμάτων της τεχνικής κολύμβησης στους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες στο Ηράκλειο της Κρήτης, ενώ είχαν κι άλλα καλά πλασαρίσματα.

Ανάμεσα στους αθλητές και τις αθλήτριες που διακρίθηκαν ήταν και η Αθανασία Καρατσιβή (αριστερά στη φωτό). Η αθλήτρια του ΓΣΒ «Η Νίκη» κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 400μ. επιφάνεια γυναικών με χρόνο 3.22.23.

Αυτό ήταν το δεύτερο μετάλλιο για τον βολιώτικο σύλλογο στους Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες μετά το χάλκινο της Λυδίας Παντελόγλου στα 50μ. διπλά πέδιλα.

Επίσης στη δεύτερη ημέρα αγωνίστηκε και η Λυδία Παντελόγλου σε ομαδικό αγώνισμα κάνοντας πολύ καλή κούρσα στα 4Χ50 διπλά πέδιλα mixed, με την ελληνική ομάδα να κατακτά την 4η θέση .