Αργυρό μετάλλιο στο καγιάκ ο ΝΟΒΑ – Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης που έγινε στον Σχινιά

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε το 24ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κανόε-Καγιάκ, το οποίο φιλοξενήθηκε στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο του Σχινιά στο Μαραθώνα το διήμερο 8 και 9 Αυγούστου.
Παρά τις δύσκολες συνθήκες που υπήρχαν πάρθηκαν όλα τα υγειονομικά μέτρα σύμφωνα με το Υγειονομικό πρωτόκολλο από τη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού.
Ο ΝΟΒΑ συμμετείχε με πέντε μικρούς αθλητές στο καγιάκ, οι οποίοι ήταν οι παρακάτω: Κουνέλας Γεώργιος , Σουγγάρη Αικατερίνη, Ρασβάνης Ανδρέας, Δεληανίδης Σάββας Εφραίμ και Δεληανίδης Ιωάννης

Ο απολογισμός του βολιώτικου ομίλου ήταν ένα αργυρό μετάλλιο, δύο πέμπτες θέσεις και μία Πέμπτη θέση στον τελικό. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών του ΝΟΒΑ ήταν τα κάτωθι::
Το αργυρό μετάλλιο στο μικτό διθέσιο καγιάκ στα 200 μέτρα κατέκτησαν η Αικατερίνη Σουγγάρη και ο Γιώργος Κουνέλα.
Την 5η θέση στο μονοθέσιο καγιάκ στα 1.000 μέτρα παμπαίδων κατέλαβε ο Ανδρέας Ρασβάνης.
Επίσης 5ος κατετάγη ο Γιώργος Κουνέλας στο μονοθέσιο καγιάκ στα 1.000 μέτρα παίδων αρχαρίων.
Ο Γιώργος Κουνέλας ήταν επίσης 6ος στο μονοθέσιο καγιάκ στα 200 μέτρα αρχαρίων.

Τέλος, ο Ανδρέας Ρασβάνης κατέλαβε την 7η θέση στο μονοθέσιο καγιάκ στα 200 μέτρα παμπαίδων.
Ο πρόεδρος του ΝΟΒΑ κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου. συγχαίρουν τους παραπάνω μικρούς αθλητές, τον προπονητή και την εφορία του τμήματος του καγιάκ για τις επιτυχίες και τους εύχονται καλή συνέχεια.