Ανώτερος ο Πύρασος κέρδισε με 3-0 την Ε.Λ. Νηλέας

Τρεις ακόμη βαθμούς προσέθεσε στο ενεργητικό του ο Πύρασος μετά την εντός έδρας νίκη του με 3-0 επί της Ε.Λ. Νηλέας. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και έφτασαν δίκαια στην επικράτηση.

Στο 28’ άνοιξαν το σκορ με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ροτζέριο και το οποίο είχε δοθεί για χέρι αμυνομένου. Οι Αγχιαλίτες διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 72’ με το πολύ ωραίο μακρινό σουτ του Μπουμπούκη, ενώ στις καθυστερήσεις τους δόθηκε νέο πέναλτι (το κέρδισε ο Κατσιγιάννης) το οποίο αξιοποίησε ο Τσιότρας για το 3-0. Οι νικητές είχαν και δύο δοκάρια στο α’ ημίχρονο με τους Τσιότρα και Φουρκιώτη, ενώ η καλύτερη στιγμή των φιλοξενουμένων καταγράφηκε στο 8’ όταν απείλησαν με τον Μαλούσι.

ΠΥΡΑΣΟΣ: Τάσος, Στεργίου (85’ Καραδήμας), Κατσιγιάννης, Τσάμης, Κόκκας, Τσιότρας, Μαντζαβίνος (60’ Θεοδωρόπουλος), Ροτζέριο (74’ Ζητούδης), Φουρκιώτης (74’ Καραγιώργος), Μπουμπούκης, Γκαραβέλας (85’ Ερρινάκης).

Ε.Λ. ΝΗΛΕΑΣ: Μιχαλόπουλος, Μασούρας, Πάγια, Σταμπούλογλου, Τσουμάνης, Ρίζος (70’ Γράντζας), Παλάντζας (65’ Γεωργίου), Σιδέρης, Μαλούσι (46’ Βαλουξής), Αράμπογλου, Μάρκο (80’ Πακάκης).