Α1 πόλο: Πάλεψε, αλλά έχασε με 11-8 ο Βόλος από τον Ν.Ο. Χίου

Η προσπάθεια του Βόλου δεν στάθηκε αρκετή για να του δώσει τη νίκη στο παιχνίδι με τον ΝΟ Χίου εκτός έδρα για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος πόλο της Α1 Εθνικής κατηγορίας. Το βολιώτικο συγκρότημα ηττήθηκε με 11-8, χάνοντας στις λεπτομέρειες στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς τόσο το πρώτο οκτάλεπτο, όσο και το ημίχρονο έληξαν ισόπαλα.
Το ματς ήταν ντέρμπι στη μεγαλύτερη διάρκειά του, αλλά οι παίκτες του Ντόσκα, με ένα ξέσπασμα από τα μέσα του τρίτου οκτάλεπτου έφτασαν στην πολυπόθητη νίκη. Οι Βολιώτες παραμένουν τελευταίοι στη βαθμολογία με 1 β. ενώ ο Ν.Ο Χίου έχει επτά βαθμούς.
Πρώτος σκόρερ του Βόλου ήταν ο Χάλαμ με τρία γκολ.
Στο περιθώριο του αγώνα, ο ΝΟ Χίου τίμησε τον εμβληματικό αρχηγό του και παλιό κορυφαίο τερματοφύλακα Νίκο Χριστοφορίδη. Την τιμητική πλακέτα του απένειμε ο πρόεδρος του ΝΟ Χίου Δημήτρης Σκαπινάκης.
Οκτάλεπτα: 2-2, 4-4, 2-1, 3-1.
ΝΟ ΧΙΟΥ (Γιώργος Ντόσκας): Χόλαντ, Μιμίδης Στ. 4, Σπανογιάννης, Γδύσης, Παππάς Κ. 1, Παππάς Αλ. 1, Κανδιόγλου, Χριστοφορίδης, Μαρουλάς, Κόλλιας 3, Καλαργυρός 2, Γαβαλάς Ιω., Καρακούρος Ιω., Καρακούρος Μ., Αμπάζης.
ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Νίκος Βενετόπουλος): Σιορδίλης, Νικηφορίδης 1, Γκανάτσιος 1, Στεργίου, Ιωαννίδης, Μαρινάγης Χρ, Στεργίου Γ. 1, Κουφιδάκης, Αράγια 2, Μαρινάγης Γ., Νάσιος, Μπομπός, Χαλάμ 3.