Α’ ΕΠΣΘ: Τα είχε όλα το παιχνίδι Σαρακηνός- Ακρόπολη 2-2

Με το παιχνίδι Σαρακηνός-Αστέρας άνοιξε χθες η αυλαία του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΘ στον 1ο όμιλο. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2, ύστερα από ένα «χορταστικό» παιχνίδι, παρότι στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 0-0.

Ο Σαρακηνός είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο μέρος και ορισμένες καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Στην επανάληψη, ο Θράσος Βαλωτής στο 47’ έγραψε με σουτ το 1-0, με τον σκόρερ να αποβάλλεται από τον διαιτητή, με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τους πανηγυρισμούς του. Η Ακρόπολη έφτασε στην ισοφάριση στο 65’ με τον Παγώνη με πλασέ, ο οποίος αποβλήθηκε και αυτός, εξαιτίας του πανηγυρισμού του.

Στο 81’ ο Βίτσος απέκρουσε πέναλτι του Αραμπατζή, με τον Σαρακηνό να χάνει μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο σκορ. Ωστόσο, ο Αραμπατζής πήρε το… αίμα του πίσω στο 85’, σημειώνοντας το 2-1 για τους γηπεδούχους, μετά από λάθος στην άμυνα της Ακρόπολης.

Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, είχαν τον τελευταίο λόγο στο ματς, με τον Κ. Κολιαμήτρα να ισοφαρίζει με κεφαλιά στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.