Πραγματοποιήθηκε χθες η κλήρωση της Γ’ Εθνικής μπάσκετ. Νίκη και Ολυμπιακός τοποθετήθηκαν στον 3ο όμιλο, με την πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση να ορίζεται για τις 24 Νοεμβρίου (6η αγωνιστική) στη Ν. Ιωνία, ενώ η ρεβάνς θα γίνει στις 15 Μαρτίου (19η αγωνιστική) στο ΕΑΚ. Το πρωτάθλημα θα αρχίσει στις 13 Οκτωβρίου, με τη Νίκη να παίζει στην Καρδίτσα κόντρα στην Αναγέννηση και τον Ολυμπιακό να έχει ρεπό. Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1η αγωνιστική (13/10)
Τιτάνες Παλ.-Αριδαία
ΣΚ Ιωάννινα-Ίκαροι Τρικ.
Φαίακας Κερ.-Μελίκη
Αίολος Τρικ.-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Αναγέννηση Καρδ.-Νίκη
Αετοί Βερ.-Αριστοτέλης Φλωρ.
Ρεπό: Ολυμπιακός
2η αγωνιστική (20/10)
Αριδαία-Ολυμπιακός
Ίκαροι Τρικ.-Τιτάνες Παλ.
Μελίκη-ΣΚ Ιωάννινα
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Φαίακας Κερ.
Νίκη-Αίολος Τρικ.
Αριστοτέλης Φλ.-Αναγέννηση Καρδ.
Ρεπό: Αετοί Βέροιας
3η αγωνιστική (27/10)
Ολυμπιακός-Ίκαροι Τρικ.
Τιτάνες Παλ.-Μελίκη
ΣΚ Ιωάννινα-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Φαίακας Κερ.-Νίκη
Αίολος Τρικ.-Αριστοτέλης Φλ.
Αναγέννηση Καρδ.-Αετοί Βερ.
Ρεπό: Αριδαία
4η αγωνιστική (3/11)
Μελίκη-Ολυμπιακός
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλ.
Νίκη-ΣΚ Ιωάννινα
Αριστοτέλης Φλ.-Φαίακας Κερ.
Αετοί Βερ.-Αίολος Τρικ.
Ίκαροι Τρικ.-Αριδαία
Ρεπό: Αναγέννηση Καρδ.
5η αγωνιστική (10/11)
Ολυμπιακός-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Τιτάνες Παλ.-Νίκη
ΣΚ Ιωάννινα-Αριστοτέλης Φλ.
Φαίακας Κερ.-Αετοί Βερ.
Αίολος Τρικ.-Αναγέννηση Καρδ.
Αριδαία-Μελίκη
Ρεπό: Ίκαροι Τρικ.
6η αγωνιστική (24/11)
Νίκη-Ολυμπιακός
Αριστοτέλης Φλ.-Τιτάνες Παλ.
Αετοί Βερ.-ΣΚ Ιωάννινα
Αναγέννηση Καρδ.-Φαίακας Κερ.
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αριδαία
Μελίκη-Ίκαροι Τρικ.
Ρεπό: Αίολος Τρικ.
7η αγωνιστική (1/12)
Ολυμπιακός-Αριστοτέλης Φλ.
Τιτάνες Παλ.-Αετοί Βερ.
ΣΚ Ιωάννινα-Αναγέννηση Καρδ.
Φαίακας Κερ.-Αίολος Τρικ.
Αριδαία-Νίκη
Ίκαροι Τρικ.-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Ρεπό: Μελίκη
8η αγωνιστική (8/12)
Αετοί Βερ.-Ολυμπιακός
Αναγέννηση Καρδ.-Τιτάνες Παλ.
Αίολος Τρικ.-ΣΚ Ιωάννινα
Αριστοτέλης Φλ.-Αριδαία
Νίκη-Ίκαροι Τρικ.
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μελίκη
Ρεπό: Φαίακας Κερ.
9η αγωνιστική (15/12)
Ολυμπιακός-Αναγέννηση Καρδ.
Τιτάνες Παλ.-Αίολος Τρικ.
ΣΚ Ιωάννινα-Φαίακας Κερ.
Αριδαία-Αετοί Βερ.
Ίκαροι Τρικ.-Αριστοτέλης Φλ.
Μελίκη-Νίκη
Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων
10η αγωνιστική (22/12)
Αίολος Τρικ.-Ολυμπιακός
Φαίακας Κερ.-Τιτάνες Παλ.
Αναγέννηση Καρδ.-Αριδαία
Αετοί Βερ.-Ίκαροι Τρικ.
Αριστοτέλης Φλ.-Μελίκη
Νίκη-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Ρεπό: ΣΚ Ιωάννινα
11η αγωνιστική (5/1)
Ολυμπιακός-Φαίακας Κερ.
Τιτάνες Παλ.-ΣΚ Ιωάννινα
Αριδαία-Αίολος Τρικ.
Ίκαροι Τρικ.-Αναγέννηση Καρδ.
Μελίκη-Αετοί Βερ.
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αριστοτέλης Φλ.
Ρεπό: Νίκη
12η αγωνιστική (12/1)
ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός
Φαίακας Κερ.-Αριδαία
Αίολος Τρικ.-Ίκαροι Τρικ.
Αναγέννηση Καρδ.-Μελίκη
Αετοί Βερ.-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Αριστοτέλης Φλ.-Νίκη
Ρεπό: Τιτάνες Παλ.
13η αγωνιστική (19/1)
Ολυμπιακός-Τιτάνες Παλ.
Αριδαία-ΣΚ Ιωάννινα
Ίκαροι Τρικ.-Φαίακας Κερ.
Μελίκη-Αίολος Τρικ.
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδ.
Νίκη-Αετοί Βερ.
Ρεπό: Αριστοτέλης Φλωρ.
* Στον β’ γύρο οι αγώνες αντιστρόφως στις εξής ημερομηνίες: 14η αγωνιστική (26/1), 15η αγωνιστική (2/2), 16η αγωνιστική (9/2), 17η αγωνιστική (23/2), 18η αγωνιστική (8/3), 19η αγωνιστική (15/3), 20η αγωνιστική (22/3), 21η αγωνιστική (29/3), 22η αγωνιστική (5/4), 23η αγωνιστική (12/4), 24η αγωνιστική (26/4), 25η αγωνιστική (3/5), 26η αγωνιστική (10/5).
Το σημερινό πρόγραμμα των αθλητικών μεταδόσεων έχει ως εξής: NOVASPORTS PRIME 21.05 Μακάμπι-Βαλένθια -Ζ- (Ευρωλίγκα)…
Συνεχίζεται η «κόντρα» μεταξύ πλειοψηφίας και μειοψηφίας στον Δήμο Ρήγα Φεραίου, με φόντο αυτή…
Ο Αλέξης Γεωργούλης όπως φαίνεται θα διεκδικήσει νέα θητεία στις επερχόμενες ευρωεκλογές, καθώς σύμφωνα με…
Το ΕΠΑΛ Αγριάς ενώνει τις δυνάμεις του με τα σχολεία της Α/θμιας και Β/θμιας…
Το αίτημα για παραμονή της 1ης Ταξιαρχίας Αεροπορίας Στρατού στη Μαγνησία θα επαναφέρει με…
Το Σάββατο και την Κυριακή 9 και 10 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη ο Εθνικός…