Σε εξ αναβολής παιχνίδι της Α’ ΕΠΣΘ η Σκιάθος πανηγύρισε τη νίκη επί της Ακρόπολης με 2-0 και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Αμαρίλντο Μπάμπα που πέτυχε και τα δύο γκολ, το πρώτο με πέναλτι στο 40ό λεπτό (για την παράβαση αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας της Ακρόπολης Βίτσος) και το δεύτερο με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Έτσι, η Σκιάθος έφτασε τους 10 βαθμούς, ενώ η Ακρόπολη παραμένει στους 14.
Αθλητισμός
Πήρε “ανάσα” η Σκιάθος νικώντας 2-0 την Ακρόπολη
![](https://i0.wp.com/e-thessalia.gr/wp-content/uploads/2024/01/Σ14-Φ1-ΤΡΙΣΤ.jpg?fit=840%2C560&ssl=1)