Πήραν από ένα βαθμό ΓΣ Αλμυρού και Θησέας

Γ.Σ. Αλμυρού και Θησέας διεκδίκησαν με πάθος το «τρίποντο» στο μεταξύ τους παιχνίδι στο στάδιο «Αθανάσιος Ραγάζος». Όμως αρκέστηκαν στον ένα βαθμό, αφού το ματς έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Το 0-0 είναι άδικο και για τις δύο ομάδες, αφού δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Περισσότερες είχαν οι γηπεδούχοι στο α’ μέρος και το συγκρότημα της Αγριάς στην επανάληψη.

Η πρώτη καλή στιγμή ήταν για την ομάδα του Κώστα Ρέππου στο 4ο λεπτό όταν ο Αραπίτσας εκτέλεσε απευθείας φάουλ και είδε τη μπάλα να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήγει άουτ. Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους και στο 15’, πάλι από στατική φάση. Ο Μιχόπουλος εκτέλεσε φάουλ και ο Καρράς έπιασε το σουτ χωρίς να βρει στόχο. Έξι λεπτά αργότερα και από πλάγιο του Καρρά, ο Αραπίτσας πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Μιχόπουλος την δεύτερη, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.

Η πρώτη καλή στιγμή για τον Θησέα καταγράφηκε στο 29’ όταν ο Αλαμάνης με κάθετη πάσα βρήκε στην περιοχή τον Καραμανλή, που δεν κατάφερε να τελειώσει τη φάση, χάνοντας το κοντρόλ.  Στο 45’ σουτ του Κλουκουτάρα κόντραρε σε αμυνόμενο και νέο σουτ του Θεοδωρόπουλου κατέληξε άουτ.

Σημαντική ευκαιρία είχε η ομάδα του Δημήτρη Κόφφα στο 59’ όταν ο Καραμανλής τροφοδότησε τον Αλμασίδη, που βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ και σούταρε για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Χαλάτσης. Νέο τετ-α-τετ για τον Θησέα στο 63’, με τον Καραμανλή αυτή τη φορά και τον Χαλάτση να βγαίνει ξανά νικητής από τη μονομαχία. Σουτ του Θεοδωρόπουλου στο 74’ ήταν άστοχο, ενώ λίγο έξω πέρασε το σουτ του Νάκα στο 90’.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Χαλάτσης, Μιχόπουλος, Τσιαγιανίδης, Ντόντα, Πλαβός, Θεοδωρόπουλος, Χριστοφορίδης, Καρράς, Αραπίτσας, Κλουκουτάρας (77’ Αράπης), Χειλάς.

ΘΗΣΕΑΣ: Κεφαλάς, Λίτσος, Κουκουτής, Ιακωβίδης, Καραλόπουλος (85’ Ρακής), Αλεξίου, Καραμανλής (73’ Κόφφας), Χατζησταμάτης, Αλαμάνης (55’ Σιώμος), Αλμασίδης (85’ Σιμιτσής), Τσιανάκας (73’ Νάκας).