Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε με 3-2 στον αγώνα με τη Νίκη

O Ολυμπιακός Βόλου ήταν ο νικητής στον αγώνα με τη Νίκη που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό στάδιο τα προημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣΘ.  Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν δύο φορές στο 9ο λεπτό με γκολ του Φλίγκου και στο 14ο λεπτό με γκολ του Λεάντρο Πίντο.  Στο 35΄οι παίκτες της Νίκης Βόλου πέτυχαν το πρώτο τέρμα με γκολ του Κέρι.  Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Σερτζίνιο και σκόραρε για την ομάδα του.  Ακολούθησε γκολ  του Βουκομάνοβιτς στο 50’, που διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε 3-2.
Στον σημερινό αγώνα επικράτησε ένταση μετά το πρώτο γκολ της Νίκης.  Οι πάγκοι των δύο ομάδων μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και ο αγώνας συνεχίστηκε με καθυστέρηση πέντε λεπτών.

Διαιτητής: Θεοχάρης
Βοηθοί: Δ. Σακκάς, Π. Σακκάς
Κίτρινες: Λώττας, Φλίγκος, Σκοπελίτης, Παπουτσογιαννόπουλος – Κέρι, Βουκομάνοβιτς, Ιορδανίδης, Τσεμπερίδης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γιακουμής (68’ λ.τρ. Πορής), Παπουτσογιαννόπουλος, Μπουτζίκος, Οικονομόπουλος, Λεάντρο, Κόλα, Ναζίμ, Σκοπελίτης (82’ Καμπλιώνης), Σερτζίνιο, Λώττας (86’ Νόνης), Φλίγκος (70’ Ευθυμιάδης).
ΝΙΚΗ: Αποστολίδης, Μετούσι, Θ. Παπαδόπουλος, Καντούτσης, Παπαδήμας, Τσεμπερίδης, Μέτσε (30’ Ιορδανίδης), Κέρι, Δωματάς, Μακενγκό (81’ Τζιώρας), Βουκομάνοβιτς.