Μπαράζ Ενώσεων: Η πρεμιέρα στον 4 όμιλο

Πρεμιέρα είχαμε στα μπαράζ των πρωταθλητών των Ενώσεων με τον Μαγνησιακό να παίρνει ξεκούραστο «τρίποντο», αφού η ΕΠΣ Γρεβενών δεν μετέχει σε αυτή τη διαδικασία, καθώς δεν έβγαλε πρωταθλητή.
Στα δύο ματς που διεξήχθησαν είχαμε το «διπλό» του Εορδαϊκού στην έδρα του Αστέρα Καρδίτσας με 2-0, ενώ τα Μετέωρα και ο Αστέρας Σταυρού έμειναν στο 0-0. Ρεπό είχε η Α.Ε. Κιλελέρ. Αναλυτικά, τα παιχνίδια:

Αστέρας-Εορδαϊκός 0-2
Με το δεξί μπήκε στα μπαράζ ο Εορδαϊκός επικρατώντας 0-2 του Αστέρα μέσα στην Καρδίτσα. Η ομάδα της Πτολεμαΐδας κατάφερε να προηγηθεί στο 14ο λεπτό με τον Σωτηριάδη, ενώ ο Χ. Χαραλαμπίδης στο 38’ ήταν αυτός που διπλασίασε τα τέρματά της. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκαναν σωστή διαχείριση του προβαδίσματός τους και έτσι πανηγύρισαν την κατάκτηση των τριών βαθμών.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΡΔ.: Γεωργαντζάς, Κουτρομάνος, Μπακρατσάς, Μπουσδράς, Κατσιγιάννης, Τζέκος, Μπιτέλης, Μετούσι, Αρχοντής, Κοντός, Βαγγελάκος.
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ: Παναγιωτίδης, Βούρτης, Μ. Χαραλαμπίδης, Μπαλίτσας, Χ. Χαραλαμπίδης, Στεργιόπουλος, Σέχι, Τσαγκαλίδης, Καβαλάρης, Ματούλας, Σωτηριάδης.

Μετέωρα-Αστέρας Στ. 0-0
Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Μετέωρα και Αστέρας Σταυρού στην Καλαμπάκα. Οι γηπεδούχοι έχασαν καλή ευκαιρία στο 28’ όταν σε σουτ του Φορτούνη ο τερματοφύλακας Τσάμης παραχώρησε κόρνερ με θεαματική επέμβαση. Ο ίδιος εξουδετέρωσε τόσο την προσπάθεια του Θ. Γερεμεντέ στο 64’, όπως και αυτή του Παπαδόπουλου στο 66’.
Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 87’ με το πλασέ του Νικολόπουλου που πέρασε άουτ, καθώς και στο 91’ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ευαγγελόπουλου, ο οποίος δεν βρήκε στόχο. Στο 94’ τα Μετέωρα είχαν ακόμη μία ευκαιρία, αλλά το σουτ του Μόκα απέκρουσε ο Τσάμης.
ΜΕΤΕΩΡΑ: Γκουλιώνης, Φορτούνης, Λαμπαδάριος, Νταλούκας, Γ. Γερεμεντές, Καραμούζης, Κοτσιλιάνος, Θ. Γερεμεντές, Κιτσόπουλος, Παπαδόπουλος, Ψαθογιαννάκης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ: Τσάμης, Ι. Λάππας, Μόσχος, Λυτάκης, Στυλιανός, Παρλάντζας, Ακασού, Αυγουστάτος, Νικολόπουλος, Λόζος, Κακκάβας.

1. Μαγνησιακός 3-0 3
2. 2ορδαϊκός 2-0 3
3. Αστέρας Στ. 0-0 1
4. Μετέωρα 0-0 1
5. Α.Ε. Κιλελέρ 0-0 0
6. Αστέρας Καρδ. 0-2 0