ΕΣΠΕΚΕΛ: Σημαντική νίκη του Γ.Σ. Βόλου

Σημαντική νίκη με 3-1 σετ πανηγύρισαν τα κορίτσια του Γ.Σ. Βόλου επί της Σκοπέλου για το τοπικό πρωτάθλημα βόλεϊ Γυναικών της ΕΣΠΕΚΕΛ. Αυτή ήταν η δεύτερη φετινή νίκη για το συγκρότημα του Απόστολου Γιόλα που ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Ο Γ.Σ. Βόλου προερχόταν από καλή εμφάνιση με ήττα απέναντι στον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, αλλά αυτή τη φορά συνδύασε την καλή παρουσία στο τερέν με νικηφόρο αποτέλεσμα. Στο ματς με τη Σκόπελο, τα κορίτσια του κ. Γιόλα πήραν τα δύο πρώτα σετ. Οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν στο τρίτο σετ και μείωσαν σε 2-1, αλλά στο τέταρτο σετ οι γηπεδούχες είχαν εξ αρχής το προβάδισμα και το διατήρησαν ως το τέλος, φτάνοντας στο υπέρ τους 3-1.

Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ (Γιόλας): Τσαπραΐλη, Ράμπου, Κωστοπούλου, Μερκονιάν, Βαριάμη, Τζιοβάρα, Νικολούλη, Δομοχζίδου (λ.), Τασιούδη (λ.), Κουτσογεώργη, Ντίμπρα, Μαμούρα, Φόβου, Χριστοφορίδου.

Η βαθμολογία: Ολυμπιακός (5 αγ.) 15, Γ.Σ. Βόλου (5 αγ.), 7, Σκόπελος (4 αγ.) 5, Γ.Σ. Φαλάνης (4 αγ.) -3.

* Για το πρωτάθλημα Παγκορασίδων της ΕΣΠΕΚΕΛ, ο Γ.Σ. Βόλου κέρδισε εκτός έδρας τη Νίκη με 0-3 σετ (9-25, 13-25, 13-25). Αυτή ήταν η δεύτερη φετινή του επιτυχία.

Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ (Γιόλας): Χριστοφορίδου, Ντίμπρα, Κουτσογεώργη, Ιωνά, Πράττου, Φόβου (λ.) Προφαντή, Χονδροπούλου, Κουκοπούλου, Κατσίβελου, Κιουμουρτζάκη.