Επιβλητική η Αγία Άννα 7-1 τον Πανιώνιο στην Α’ ΕΠΣΘ

Η Αγία Άννα έκανε το χρέος της απέναντι στον αδύναμο Πανιώνιο, «φιλοδωρώντας» την ομάδα της Ν. Ιωνίας με επτά γκολ στο Ολίμπικο. Με τη νίκη της αυτή η Αγία Άννα παραμένει δύο βαθμούς πίσω από τον Ολυμπιακό στη βαθμολογία. Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Ιάσων Παπαδημητρίου, ο οποίος σημείωσε τέσσερα τέρματα, ενώ για τους νικητές σκόραραν επίσης και οι Τσελεπής, Κόλα με πέναλτι και Μακρής. Το γκολ του Πανιωνίου σημείωσε με πέναλτι ο Κιπτίου.

Σαρακηνός-Πύρασος 1-3

Ο Πύρασος έφυγε με το «διπλό» από την έδρα του Σαρακηνού, επικρατώντας με 3-1. Σε διάστημα 11 λεπτών η ομάδα της Ν. Αγχιάλου πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο και έβαλε γερές βάσεις για τη νίκη. Το σκορ άνοιξε στο 17′ ο Διαμαντόπουλος με σουτ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Καραγιώργου για να σκοράρει. Το 0-3 πέτυχε ο Λάμπος στο 28′ με προβολή. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους ο Μυλωνάς με πλασέ μείωσε το σκορ σε 1-3. Στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων το σκορ δεν άλλαξε, με τον Σαρακηνό να έχει δοκάρι με τον Κατή.

Ακρόπολη-Ρήγας 0-1

Δυσκολεύτηκε ο Ρήγας Φεραίος να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ακρόπολης στο Σέσκλο. Η ομάδα του Βελεστίνου νίκησε τελικά με 1-0, με γκολ που σημείωσε στο 32ο λεπτό ο Φουρκιώτης. Αυτή ήταν η πέμπτη εκτός έδρας νίκη του Ρήγα στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΘ, η ομάδα έφτασε τους 33 βαθμούς και βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Θησέας-Αγχίαλος 3-1

Δεν δυσκολεύτηκε ο Θησέας να νικήσει με 3-1 την Αγχίαλο, εγκαινιάζοντας με τον καλύτερο τρόπο το νέο του γήπεδο στην Αγριά. Ο Παπαγιάννης με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ στο 28’ για τον Θησέα, ενώ στο 42’ με πέναλτι το Πρίφτι έγραψε το 2-0. O Τσέλιος με πέναλτι στο 60’ μείωσε το σκορ για την Αγχίαλο, για να γίνει το 3-1 από τον Πρίφτι στο 62’.

Αίας-Τοξότης 4-1

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Αίας στη Σούρπη, νικώντας με το ευρύ 4-1 τον Τοξότη. Το τελικό σκορ μαρτυρά και την εικόνα του παιχνιδιού. Ο Αίας κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, χάρη στα γκολ των Ντούρα στο 12’ και Θυμιόπουλου στο 28’. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σημείωσαν άλλα δύο τέρματα με τους Καρρά στο 52’ και Ντούρα στο 64’, με τον Τοξότη απλά να μειώνει το σκορ στο 89’ με τον Ιωάννου.

Γ.Σ. Αλμυρού-Σκιάθος 0-0

Στο γήπεδο της Ν. Αγχιάλου ο ΓΣ Αλμυρού δεν κατάφερε να κάμψει στην αντίσταση της Σκιάθου. Οι δύο ομάδες ύστερα από ένα μέτριο παιχνίδι έμειναν στο 0-0 και πήραν από έναν βαθμό. Ο Αλμυρός με 19 βαθμούς παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία (9η θέση), ενώ η Σκιάθος με επτά βαθμούς είναι στην προτελευταία θέση της κατάταξης.