Υπερασπίστηκε την έδρα του ο Τοξότης

Ο Τοξότης υπερασπίστηκε την έδρα του κερδίζοντας με 2-0 την Αγία Παρασκευή. Το συγκρότημα του Θανάση Χρυσοχού επέστρεψε στις επιτυχίες με τέρματα που ήρθαν στο τελευταίο εικοσάλεπτο του αγώνα.
Στο 71ο λεπτό ο Ντίτσιος κέρδισε πέναλτι που αξιοποίησε ο Λευτέρης Δενελάβας. Πάντως, πριν εκτελεστεί η «εσχάτη των ποινών» οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Λέτσου επειδή χτύπησε αντίπαλο.
Στο 80’ παρουσιάστηκε μεγάλη ευκαιρία στην Αγία Παρασκευή για την ισοφάριση. Ο Μεγαγιάννης εκτέλεσε πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο Μπράνος. Πέντε λεπτά αργότερα σημειώθηκε το 2-0 ύστερα από συνεργασία δύο παικτών που είχαν περάσει στο ματς ως αλλαγές. Ο Μιαρίτης έκανε την ασίστ και ο Γερακίνης με ψύχραιμο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Από την Αγία Παρασκευή εκφράστηκαν διαμαρτυρίες για τον διαιτητή Νικόπουλο, τόσο για το εις βάρος τους πέναλτι, όσο και για γκολ του Κοπάνα που ακύρωσε στο 0-0.
ΤΟΞΟΤΗΣ: Μπράνος, Γώγος (69’ Πελεκούδας), Παναγιώτου, Νταγκούλης, Ν. Δενελάβας, Μάστορας, Λέτσος, Παπουτσής (74’ Μιαρίτης), Λ. Δενελάβας, Λουμάνι (62’ Γερακίνης), Ντίτσιος (83’ Παραδάκης).
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Κοντοστάθης, Βαρελόπουλος, Παπαδήμος, Λούμπαρδος, Παντελόγλου, Τσίλογλου, Πιτσάβας (85’ Δημόπουλος), Γκέγκος (85’ Καμινιώτης), Κοπάνας, Μεγαγιάννης, Πολύζος.