“Ξεμούδιασμα” με 10-0 για την ΑΕΛ

ael

Φιλική νίκη με 10-0 επί του Αθλητικού Όμιλου Αγράφων “Κατσαντώνης” πέτυχε η ΑΕΛ στο πρώτο φιλικό προετοιμασία της στο Καρπενήσι. Η ΑΕΛ είχε όρεξη και πέτυχε δέκα γκολ στο πρώτο φετινό φιλικό της, με τον Μαρουκάκη να σκοράρει τέσσερις φορές και τον Καπό δύο, ενώ από ένα τέρμα σημείωσαν οι Αναστασόπουλος, Πάτο, Κοντοχρήστος και Ροβίθης. Δοκάρια είχαν για την ΑΕΛ ο Τσιμπάμπα, ο Μπουντόπουλος και ο Πάτο.
Στο πρώτο ημίχρονο για την ΑΕΛ: Καβουσάκης(31′ Ξενοδόχοφ), Νικολακάκης, Μονιάκης, Μανακούσιος, Βέρτζος, Χάμος, Ροβίθης, Μπανούσης, Χοτζάλι, Καπός, Τσιμπάμπα.
Στο δεύτερο ημίχρονο για την ΑΕΛ: Ξενοδόχοφ (61′ Πατσιογιώργος), Σουλιώτης, Κομεσίδης, Οικονομόπουλος, Αναστασόπουλος, Μπουντόπουλος, Μασούρας, Κοντοχρήστος, Πάτο, Ουρτάδο, Μαρουκάκης.