Ξεκίνημα με «γκέλα» για την Εθνική Ελπίδων στα προκριματικά του Euro 2025

Γκέλα με το «καλημέρα» για την Εθνική Ελπίδων στα προκριματικά του Euro 2025.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αναδείχθηκε ισόπαλο 1-1 με τη Λευκορωσία, μολονότι προηγήθηκε μόλις στο 11ο λεπτό με τον Χρήστο Τζόλη.

O Σουρλής βρήκε στη μεγάλη περιοχή τον 21χρονο επιθετικό, ο οποίος με μονοκόμματο σουτ άνοιξε το σκορ. Οι Λευκορώσοι ισοφάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 53′, με τον Κάζαραμπ, με τις δύο ομάδες να έχουν στη συνέχεια τις στιγμές τους για να σημειώσουν και δεύτερο τέρμα. Καμία δεν τα κατάφερε κι ως εκ τούτου πήραν από έναν βαθμό, σε έναν αγώνα που παρακολούθησε ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Γουστάβο Πογέτ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σίγκουρντ Κρίνσγκσταντ
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κρυπαράκος – Σκίμπσκι, Ζίνοβιτς, Καρπίτσκι
ΕΛΛΑΔΑ: Τζολάκης, Τουρκοχωρίτης (56΄ Ζούγλης), Κίτσος, Παναγιώτου, Μεταξάς, Κουρφαλίδης (68΄ Τζαβίδας), Τζόλης, Κρυπαράκος (56΄ Κατσουλίδης), Σουρλής (80΄ Λιάτσος), Κοσίδης (56΄ Νιάρχος), Χρυσόπουλος.
ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ: Κοζάκεβιτς, Σκίμπσκι, Κάζαραμπ, Γιακούσεβιτς, Κάλινιν, Ντουσέοβσκι (85΄ Κουζνέτσοβ), Ντεμτσένκο (52΄ Κοβάλεβιτς), Ζίνοβιτς, Καρπίτσκι (64΄ Ρόβντο), Μπαρκούσκι (64΄ Λατίκοβ), Ρίλατς.