Βόλεϊ νεανίδων: Μεγάλη νίκη της Αργούς με 3-2 σετ επί της ΕΑΛ

Χρειάστηκαν πάνω από δυόμιση ώρες αγώνα για να αναδείξουν τον τελικό νικητή της αναμέτρησης μεταξύ της Αργούς και της Ε.Α. Λάρισας, στον εξ αναβολής αγώνα της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος βόλεϊ νεανίδων, που διεξήχθη στο κλειστό της Πορταριάς το βράδυ της Τρίτης.

Το τέλος του συγκλονιστικού αυτού παιχνιδιού βρήκε την Αργώ νικήτρια με 3-2 σετ, με την εκπληκτική άμυνά της να είναι εκείνο το χαρακτηριστικό στοιχείο που της έδωσε τη νίκη απέναντι σε έναν πολύ ισχυρό επιθετικά αντίπαλο. Συναρπαστικές φάσεις, πολύ καλό βόλεϊ κι από τις δύο ομάδες που πάλεψαν για τη νίκη και μεγάλες ανατροπές του σκορ, κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρων των φιλάθλων οι οποίοι ευχαριστήθηκαν το θέαμα.

Η Αργώ πήρε το πρώτο σετ, η Ε.Α. Λάρισας τα δύο επόμενα, αλλά η βολιώτικη ομάδα δεν πτοήθηκε. Έφερε το ματς στα ίσα κερδίζοντας το τέταρτο σετ και πανηγύρισε την επιτυχία, αφού επικράτησε στο τάι μπρέικ με 15-12.

Διαιτητές: Θωμαή Μακρυγιάννη, Αλέξανδρος Παπάζογλου.
Τα σετ: 25-18, 23-25, 20-25, 25-23, 15-12.
ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ (Σταθόπουλος, Γεωργουλάς, Φουρκιώτης): Β. Κασιούρα, Χ. Κασιούρα, Σκιαθίτη, Στύλα, Μ. Σταθοπούλου, Σ. Σταθοπούλου, Τιρτιράκη, Σουντουλουμάκη.
Ε.Α. ΛΑΡΙΣΑΣ (Γαλάνης): Γκούμα, Ζαφειρίου, Βούλγαρη, Κυριαζή, Τσαμόγλου, Καφφέ, Τσόνα, Μαργαριτοπούλου, Βακουφτσή, Σιώμου, Βελεσιώτη.