Βαριά ήττα για την Κ17 του Βόλου από τον ΠΑΟΚ

Βαριά ήττα με σκορ 8-0 γνώρισε η Κ17 του Βόλου από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ που διεξήχθη, σήμερα (11/9) το πρωί στη Σουρωτή Θεσσαλονίκης. Το παιχνίδι ήταν στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του ηλικιακού πρωταθλήματος Κ17, με τους κυανέρυθρους να έχουν έναν βαθμό από την εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με τη Λαμία, στην πρεμιέρα.

Πολύ νωρίς, στο 2’, άρχισε ο χορός των γκολ για τους παίκτες του Πέτρου Τσιαπακίδη. Ο Βασιλειάδης έβγαλε την ασίστ και ο Πασαχίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0. Ένα λεπτό μετά, ο Τζίμας έκλεψε τη μπάλα και σούταρε για το 2-0 και στο 10’ ο Τζίμας πάσαρε για να σκοράρει ο Αδάμ με πλασέ.

Στο 15’ έγινε το 4-0 με τον Βασιλειάδη να βγάζει την κάθετη μπαλιά, τον Τζίμα να κάνει το γύρισμα και τον Αδάμ να τελειώνει ωραία τη φάση. Σκορ ημιχρόνου 5-0, με ένα ακόμα γκολ για τον Δικέφαλο στο 32’, με προβολή του Φίλων έπειτα από το κόρνερ του Βασιλειάδη.

Στο 53’ ο Τζίμας πλάσαρε για το 6-0 μετά από ασίστ του Φίλωνα και πάλι ο Τζίμας στο 62’ σκόραρε, μετά την πάσα από τον Γανόπουλο αυτή τη φορά.

Τέλος, στο 70’, ο Γανόπουλος έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, πετυχαίνοντας το όγδοο γκολ του ΠΑΟΚ, μετά από την ασίστ του Βαγιωνά. Απλά να αναφέρουμε ότι στο 14’ ο ΠΑΟΚ είχε και δοκάρι με τον Κούπενο.