«Τρίποντο» για τον Σαρακηνό με Ε.Λ. Νηλέας

Με επιτυχία υπερασπίστηκε την έδρα του ο Σαρακηνός, επικρατώντας με 2-1 της Ε.Λ. Νηλέας. Οι φιλοξενούμενοι κατέβαλαν φιλότιμη προσπάθεια, αφού σε κάθε ματς ψάχνουν τους βαθμούς που θα τους κρατήσουν στην κατηγορία. Μάλιστα, στο 18ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με σουτ του Σιδέρη μέσα από την περιοχή.
Όμως πολύ γρήγορα ο Σαρακηνός αντέστρεψε υπέρ του την κατάσταση. Στο 20’ ο Μπέικος επιχείρησε μία σέντρα-σουτ και «κρέμασε» τον Μιχαλόπουλο για το 1-1, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Τσάνιος έκανε μία ατομική προσπάθεια από τα δεξιά, κέρδισε κάποιες κόντρες και με διαγώνιο σουτ έγραψε το 2-1.
Ο Σαρακηνός είχε και άλλες ευκαιρίες με σημαντικότερες αυτές των Κατή και Γκλαβίνη. Στα αξιοσημείωτα και η συμμετοχή του 15χρονου Τζώρτζη, τον οποίο ο Γιάννης Φασουράκης χρησιμοποίησε στην επανάληψη.
ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ: Γράντας, Τσάνιος, Σκούρας, Ράπτης, Σταματίου, Κατής (75’ Μπαρλαγιάννης), Δημόπουλος, Καλλιακούδας (85’ Στεργίου), Γκλαβίνης, Μπέικος (75’ Αγγελής), Θεοδωρίδης (46’ Τζώρτζης).
Ε.Λ. ΝΗΛΕΑΣ: Μιχαλόπουλος, Μασούρας, Πάγια, Γεωργίου, Τσουμάνης, Ρίζος, Μαλούσι (25’ λ.τρ. Τσαφούτας), Σιδέρης, Μάρκο, Αράμπογλου, Βαλουξής.